ATM lerde Sahte Para ?!

Artık ATM’lere de güven kalmadı arkadaş. Sahte parayı barındırmaya, müşteriye verdikten sonra da ben vermedim, versem bile o para benden çıktı suçlu artık sensin papazı sana kitledim demeye başladılar. Bizzat yakın bir tanıdığımın başına gelen bir olayda, para ATM’den çekiliyor mağazada alışveriş yaparken 100 liralık tek banknotun sahte olduğu anlaşılıyor. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız?  Toplum içerisinde o anki durumunuzu bir düşünün. Bunu bize yapan; sahte parayı almayan ancak müşterisine sahte para veren bankalar. Siz siz olun sakin bir zamanı kollayın ve paranızı şube görevlisinden alın. Yoksa bu ATM’ler çok can yakacak.

Sonraki araştırmamda bu olayın sadece bizim başımıza gelmediğini daha çok kişinin bu saçmalık yüzünden mağdur duruma düştüğünü gördüm.

Şikayetlerin dile getirildiği sikayetvar.com’dan bazı yorumlar;

“Hesabıma parayı paramatikten yatırmaya çalıştığımda 100 TL’lerden birinin sahte olduğunu fark ettim. Şube dışına çıkartılan paranın geri alınamayacağını ve bankalarında sahte para ayırt eden cihazlarının olduğunu belirttiler.”

“ATM’den para çektim, 100 TL sahte çıktı. Parayı bankamatikten çektiğiniz için kabul etmiyorlar ve ispatlamanız da imkânsız. Bankamatiğe giren paraları kontrol edenler, o bankadakiler ve böyle bir şeyin sebep olmasına izin verenlerde onlar. ”

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu banka bey amca?

2 thoughts on “ATM lerde Sahte Para ?!”

  1. sergenyapim says:

    İnan aynı şey benimde aklıma geliyor. Her atmden para çekince, diyorum şimdi bu para sahte çıkıyormuş bi de 🙂

  2. Seyda AŞAN says:

    bende mecburiyetten hep atm kulllanıyorum inş başıma böyle birşey gelmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir