Hayal Gücü

Olur olmadık bir anda aklınıza geliverir çözemediğiniz bir problem, bir sorunun çözüm yolu. Nasıl göremedim dersiniz bunu, burnumun ucundayken. İşte size lazım olan ilham o an gelmiştir. Sadece bir kıvılcım yetmiştir yakmanız için tüm engelleri.
Sanatla uğraşıyorsanız özgün eserler verebilir, yazıyorsanız düşünülmemişleri düşünüp kuytu yerlerde saklanmış kelimeleri bir bir ortaya döküp kendinizi ifade edebilirsiniz. Ya da bir çırpıda aşabilirsiniz aşılmaz zannettiğiniz engelleri.
Bunların hepsi tek bir ana bakar. Tek bir saniye değiştirir sonucu. İlham. Kimisinin vazgeçilmez konuğudur kimisine zoraki uğrar. Varsa sizde sağlam bir güç, onu tutabilirsiniz elinizde. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz. Materyale gerek yok. Düşünebilen bir insan maddeye ihtiyaç duymadan sonsuz kapı açıp kapayabilir zihninde. Öyle insanlar vardır ki bir de, eline kağıt ve makas verin sizi başka dünyalara alıp götürsün. Evet şaka değil bu. Hayal gücünün yetenekle birleşmesine şahit oluyoruz. Olalım bakalım;

          
          
          
          
          

One thought on “Hayal Gücü”

  1. Berkan Molla says:

    Asıl hayal gücü ve zeka budur işte. Biz de yaratıcıyız diye geçinelim ortalıkta 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir