27 Temmuz Sinemada Bu Hafta

Bir önceki yazıda geçen haftanın vizyona giren filmlerinden bahsetmiştim. Filmleri haftalar önce izlemiş olabilirsiniz ki bu normal bir durumdur zira bazı filmler (Kore, İspanyol gibi) haftalar sonra vizyona giriyor.

Şimdi ise bu hafta vizyona girecek olan filmlerden bahsetmek istiyorum.

Kara Şövalye Yükseliyor – The Dark Knight Rises

Talia al Ghul’un başını çektiği Gölgeler Birliği ve Talia’nın koruyucusu Bane (Tom Hardy) yeni filmde Batman’e savaş açacak.

Kayıp – Gone

Kaybolan kız kardeşinin kaybolmasıyla karanlık anıları tekrar canlanan Jill kendisini 2 yıl önce kaçıran seri katilin geri döndüğünü anlayacaktır. Ama ne polis ne de çevresindekiler buna inanmak istemez. Jill seri katilin peşine tek başına düşecektir.

Max Maceraları 2: Krallığa Yolculuk – Max 2

Son güç kristalini ele geçirmek için uğraşan Gölgelerin Efendisi önünde yine Max engeliyle karşılaşacaktır. Onları alt etmek için Gölge Yarasaları ve Gölge Örümceği kullanan Gölgelerin efendisi amacına çok yaklaşmıştır. Macera dolu ve zorlu bir mücadelenin sonunda Max ve arkadaşları son güç kristalinin bulunduğu Buzlar Diyarı’na ulaşırlar ve yine Gölgeler Efendisi’nin karşısına çıkarlar.

Polis – Polisse

Paris Çocuk Koruma Biriminde çalışan Chrys, Nadine, Iris ve Fred’in hem kendi sorunlarıyla hem de pedofili gibi suçları araştırmaları sürecini işliyor. Maïwenn’in canlandırdığı çekingen fotoğrafçı Melissa da İçişleri Bakanlığı tarafından bu birimi gözlemlemek için ekibe dahil ediliyor ve toplumun kabuslarını birinci elden gözleme imkanı izleyiciye sunulur. Çocuklarına kötü davranan ebeveynler, yabancılaşmış ve toplumdan kopmuş çocuklar ve daha akla gelmeyen birçok trajediyle karşı karşıya kalan çocuklar, film boyunca Maïwenn’in kamerasından gözler önüne seriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir