Adsense Yazı Dizisi Geliyor

Gecenin geç saatlerinde aklımda bir çok fikir var ancak yazı yazmadan önce fayda sağlayabilme konusunda sıkıntılara sahibim. Boş ve uzun bir yazı olmasındansa kısa ama öz bir yazı olması daha iyi. Bu sefer yazmaya Google ve Adsense hakkında başlayacağım. Bildiğiniz gibi Adsense, Google’ın tıklama bazlı reklam ağı. Yasal kazanç elde edebileceğiniz bir yol ancak kural dışı en ufak bir hareket ile bu reklam ağından atılıyor yayıncılar. Kazancın çabuk ve ihtiyaçları hemen karşılanmasını istediğimizden dolayı aceleci davranıyoruz ve doğallıktan uzak yöntemlerle yaptığımız işler sonucunda yasaklı listesine adımızı yazdırıyoruz. Oysa ki aceleci davrandığımız o 1 hafta ya da 1 ay boyunca sabit bir durumda, işin temeline uygun halde davranılsa çok güzel kazançlar elde edilecek ve işler büyüdüğünde arkamıza yaslanıp rahat bir nefes alacağız.

Yazıyı yazmadan önce sitedeki Adsense reklamlarını kaldırdım zira bu dakikadan sonra yukardaki 468×60 reklam alanı dışında siteye reklam almayacağım. Belki orayı da sosyal sorumluluk adına bir yardım kuruluşu banneri yerleştirebilirim. Zaten link ve makale satışı ile hatırı sayılır bir gelir elde ediyorum.

Adsense ile kazanmak için bir çok kaynağa başvurdum, ücretli destek aldım, ücretli e-book lar satın aldım ve kendim için hangi yöntem daha uygun kendi yolumu çizdim. O yüzden kendi e-book’umu yazmak ve bunu satmak istedim ama bu işte profesyonel olmanın bazı sorumluluklar getireceğini düşündüğüm için bildiklerimi yazı dizisi halinde yayınlayacağım.

“Adsense İle Kazanmak” yazı dizisinde size sıfırdan bilgiler verilecek. Yani bu yazıyı okumaya başlarken “Adsense nedir ki?” diye soran bir arkadaş yazı dizisinin sonunda Adsense ile kazanmaya başlayabilecek. Bu aşamada site kurma da devreye girdiği için çok kapsamlı ve uzun sürecek bir yazı olacak. Öyle ki bu yaz (Haziran ayında) başlayıp Eylül ayı gibi bitirmeyi düşünüyorum.

Şunu kesinlikle belirtmek istiyorum ki, bu yazı dizisi size hiç bir garanti vermiyor. Sadece benim uygulamış olduğum ve kazanç elde ettiğim yöntemleri anlatacağım. Şu da var ki, pazarlama stratejisi adı altında üstü kapalı konulardan uzak bir yazı olacak. Yani “ayda bilmem kaç dolar kazanabilirsiniz” diye hevesle aldığınız bir e-book’un içerisinde “aaa bak ama bu kadar kazanmak için şu kadar yatırım yapman lazım” gibi aslı astarını geçen, sonradan gün yüzüne çıkan yöntemler önceden belirtilecek. Evet bu konuda yatırım yapmadan kazanç sağlayamanız uzun vadeli bir iştir. Ben de size bunu en başta söylüyorum ki sonradan papaz olmayalım (: Ancak yatıracağınız miktar sadece siteniz için alan adı ve sunucu ücretinden öteye geçmeyecek, eğer ki yüksek meblalar kazanmak isterseniz yine açıklayacağım yöntemler ile bunu da sağlayabilirsiniz.

Yazacak uzun satırlar olacağı için şimdiden takip etmenizde fayda var. Bunun için Twitter hesabımı ya da Facebook sayfasını takibe alabilirsiniz.

Sorulabilecek ve sorulmuş sorularla da bir konu açıp sözlük niyetine kullanacağız.

Kurallarımız olacak. Kural derken, Adsense hesabımız ve yeni açılmış sitemizle neler yapacağımız ve yapmayacağımız konusunda kısa kısa maddelerden bahsediyorum.

Reklam yerleşimi, tema ve diğer bazı konularda resimli anlatımlara da yer vereceğim. Bir nevi rehber mahiyetinde olacak.

Yaklaşık 3 aylık süre sonunda yazıyı baştan takip eden ve sistemi hafta bazında takip edecek olan arkadaşların kazanması yüksek ihtimal. Sizinle beraber ben de bir site açıp adım adım söylediklerimi sizinle yapıp her yazı sonunda ya da bir sonraki yazının başlangıcında rapor olarak belirteceğim ki yaptığımız işlemler sonuç vermiş mi yoksa boş bir yöntem miymiş.

Söylediğim gibi bu noktada tam takip çok önemli. Yazı dizisi için tam bir tarih veremiyorum çünkü şu an sınıf geçmek öncelikli olduğu için sınav sonrasında başlayacağım. Sakin, acele etmeden, ne yaptığımızı bilerek kazanç elde etmeye çalışacağız.

Şimdilik kendinize iyi bakın, iddia büyük, bakalım neler olacak (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir