AKK Hız Limiti Değişti Mi ?

Biliyorsunuz ki ülkemizde kullandığımız interneti rezil eden bir uygulama var. Adil Kullanım Kotası. Kimi servis sağlayıcıları aylık 250 gb sınırı koyarken kimisi de bu sınırı 25 gb ‘e kadar indiriyor.

25 gb sınırını geçince ise hızı 1mbit’e indiriyor. Şaka gibi değil mi ? Youtube’da 360p’lik bir videoyu bile durdura durdura izlemek nedir bilir misin ey capon evladı ? Sen orda 100mbit’le oynaşırken bizim altyapıyla senin bir tanene 100 kişinin bedel olduğunu söylesem yine de mütavazi olur musun ? Bence olma.

İki gün önce yine youtube’dan bir video izlerken açtım dolmasını bekliyorum, sekmelerden geçiş yaparken yanlışlıkla youtube sekmesine geldim bir baktım dolmuş. Dedim acaba bağlantı kesildi geldi hatalı bir şey mi, ileri sardım yok hakikaten dolmuş. Hemen girdim bir hız testi yaptım hız 3mbit’e çıkmış. Araştırdım bir de baktım ki, BTK hız çilesine ayar vermiş.

Geç gelen bir karar ama geç olsun da güç olmasın diyorum.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), limitsiz deyip millete gömen servis sağlayıcılarının AKK hız sınırına ayar çekti. 1 mbit olan hız sınırı 3mbit’e yükseldi.

Hey capon, artık 30 tanemize denksin adam ol uslu dur çeker alırım o aklını. Temennimiz global çapta bir iyileştirilmeye gidilmesi yönünde, torunlarımız bari görsün.

One thought on “AKK Hız Limiti Değişti Mi ?”

  1. mehmet says:

    biz bu kotanın artmasına seviyoruz millet yurtdışında en düşük 100 MBit kullanıyor yanarım yanarım buna yanarım 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir