Bağımlılık Yapar Bu Oyunlar

Uzun zaman önce bilgisayarda oynadığım hatta hala oynadığım oyunlardan bahsetmek istiyorum. Boyutları dvdler dolduran kimi oyundan daha çok zevk aldığım oyunlar bunlar. Fazla bilinmeyebilir ancak eskiden de şimdi de canım sıkıldıkça oynuyorum. Bazen zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyor insan. Oyunlar hakkında kısaca bilgi verip ücretsiz olanların indirme linkini diğerlerinin ise deneme sürümlerinin indirme linklerini vereceğim. Oynarken zevk alacağınıza eminim. Şimdi oyunlara geçelim.

Lemonade Tycoon

Bu oyun günlerimi yedi (:

Basit ve bir o kadar da zevkli bir oyun. Temel amaç limonata satıp zengin olmak. Limonatanın karışımını iyi ayarlayın yoksa müşteriler beğenmeyebilir (: Oyunun3d sürümü çıkmış ama pixel sürümünü daha çok seviyorum.

Ücretsiz deneme sürümü için tıklayın.

Shuffle

İlkel bilardo ?

Bilardonun daha basit bir hali. Kırmızı toplar sizin. Fare ile hız ve yön ayarlaması yaparak sarı topları alan dışına şutluyorsunuz. İlerledikçe zorlaşıyor.

Oyun swf formatında, oynamak için tıklayın.

Little Fighter 2

Küçük adamları seviyorum

Bu oyunu duymadınız ya da oynamadıysanız kaybınız büyük. En azından bana göre. Eski zamanlar diyoruz, o vakitler grafikten ziyade oynanabilirlik ön plandaydı ve eğer bir oyunu arkadaşlarınızla beraber oynayabiliyorsanız değmeyin keyfimize. İşte bu oyun ile tek bir bilgisayardan 4 farklı oyuncuyla mücadele edebilirsiniz. İki tane gamepad ve bir klavye 4 kişi için yeterli olabiliyor. Aşamalı modda ilerleyip 5.bölüm 5.aşamaya geçip kralı öldürmek kadar zevklisi yoktur. Hele de özel hareketleri öğrendikçe daha da zevk alıyorsunuz. Adamım “Deep” şu ikinci sırada sağdaki kılıçlı minik (:

Resmi siteyi ziyaret edip bu ücretsiz oyunu indirmek için tıklayın.

Triumph! War 2099

Bu oyun tam bir takım oyunu

Tam bir takım oyunu. Zamanında 3 kişi oturup bitirmeye çalışırdık, tabi çok kez bitirdik o ayrı mesele. Örümcek istilasına karşı savaşıyoruz ve bu savaşta tek başına olmak hiç bir işe yaramıyor. Yani kahraman olamıyorsunuz. Ancak bir arkadaşınız kapıyı kaybettiğinde ölüm tehlikesindeyken gelip tüm örümcekleri lazer silahınızla ızgara tava yapınca ayrı bir his duyuyorsunuz (: Şaka değil gerçek bunlar. Yine bir bilgisayar üzerinden 4 kişiye kadar oynayabilirsiniz bu oyunu.

Ücretsiz indirmek için tıklayın.

Bloxorz

Dikkat, bağımlılık yapar!

Son olarak bahsetmek istediğim oyun basit bir strateji oyunu. Dikdörtgen şeklindeki metal bloğumuzu platformun sonunda bulunan kare delikten diklemesine geçirmeye çalışıyoruz. Oyuna alışmak fazla uzun sürmeyecektir çünkü kolaydan zora giden bir oyun tarzı var. Dikkat etmenizi öneriyorum, bazen küçük bir hata her şeyi berbat edebilir. O bloğun platformdan düşmesi gibi (: Her zaman bilgisayar imkanım olmadığı vakitler telefonuma indirdiğim oyunla devam ediyordum. Gecelerim gitti bunun yüzünden çünkü çok uzun (:

Neyse diyoruz fazla uzatmayayım.

Oyunu oynamak için buraya tıklayın.

One thought on “Bağımlılık Yapar Bu Oyunlar”

  1. aykut says:

    war 2099 bi klavyede 3 kişi oynardık vay be 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir