Barbie Oyunları

İnternette oyun oynayan kesim genelde çocuklardır. Belki bu kesimde büyük yaşta insanlar olabilir ancak konumuz itibariyle küçük yaştaki arkadaşlara sesleniyoruz. Siz büyüklerin bu konuda azami derecede dikkatli davranması gerekiyor. Çünkü küçük arkadaşlarımız yaşlarının getirdiği zihinsel boşluk nedeniyle gördükleri, işittikleri ve  yaptıkları her şeyi beyinlerine işliyorlar. Bu nedenle küçük yaşta yaptıkları işler ilerde onların hayatlarını şekillendirebilir.

En önemli etmenlerden biri ise günümüz hayatında internet kullanımı. Çocuklar interneti genel olarak oyun oynamak için kullanıyorlar. Bazı oyun siteleri ise bu durumu göz ardı edip oradan buradan fırlayan uygunsuz reklamlar yayınlayarak çocuklara kötü örnek teşkil ediyorlar. Bu konuda dikkatli davranmanızı ve çocukların oyun sitelerini seçerken sizlerinde kontrol etmenizi öneririm. 

Sadece erkek çocukları değil kızlar da oyun oynuyorlar. Bir çok sitede farklı kategorilerde kız oyunları bulmak son zamanlarda kolaylaştı. Durum böyle olunca her site para kazanma hırsı içerisinde uygunsuz reklamlar almaya ve yayınlamaya başladı. Bir kaç oyunun çok tercih edilmesi bu alanda özel sitelerin açılmasına da neden oldu. Özellikle kuaför oyunları, yemek yapma oyunları, bebek giydirme oyunları, barbie oyunları  gibi zeka gelişimine önemli katkı sağlayan küçük oyunlar son zamanlarda çok tutulduğu için tercih sıralamasında başı çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir