Call of Duty : Black Ops II (Video)

Call of Duty serisi ilk oyunundan Modern Warfare 2 ‘ye kadar çok iyi bir şekilde ilerledi. Üzerine her yeni oyunda yeni bir artı ekledi. Ancak Call of Duty Modern Warfare 2 ‘den sonra Black Ops ve Modern Warfare 3 ile sürekli aynı şeyi verdiler. Treyarch tarafından üretilen Black Ops tam bir hüsrandı benim için. MW2 den sonra büyük beklentiler vardı, ancak senaryonun gücüne rağmen böylesine kuru bir oyunla karşılaşmak hayal kırıklığından ötesine taşıyamadı beni. Varolan bir COD fanlığı vardı, ama bu COD MW2 de son buldu diyebilirim.

Black Ops’dan sonra yine bir ümitle beklediğim Modern Warfare serisinin son oyunu olan MW3 ise yine aynı tas aynı hamam dedirtti. Öyle ki oyunda hublar bile değişmeden aktarılmış, resmen oyuncuyla dalga geçilmişti. Activision’un dişli rakibi EA, Battlefield Bad Company 2 ‘den sonra bombayı patlatıp Battlefield 3’ü piyasaya sürdü ve bir çok COD fanını kendi tarafına çekti. Bunlardan biri de benim.

Black Ops II

İçimde her ne kadar bir COD hayranlığı olsa da bu hayranlık MW2’den sonrasına geçemedi. Böylesine kaliteli ve efsane bir yapımı nasıl bu kadar kolay harcayabildiler anlamıyorum. Bunun üzerine rekorlar kırması da garip geliyor bana, sadece adı için sattığına inanıyorum. Battlefield 3 ‘ rakibini hem grafik hem de oynanabilirlik bakımından geçmiş durumda ancak senaryo bazında hala COD ile yarışamayacağını söyleyebilirim.

Üretim sırasının Treyarch’a geçtiği bu yılda, Call Of Duty Black Ops II ile seriye devam ediyor. 1 Mayıs’ta NBA maçı sırasında reklam arasında gösterilen video ile tanıtılan Black Ops II 21. yüzyıl soğuk savaş döneminde geçiyor. Modern Warfare serisinin zirvesindeyken bir Future Warfare serisinin çıkacağını tahmin etmiştim. Bir bakıma Future Warfare diyebileceğimiz Black Ops II bu yıl 13 Kasım’da çıkacak. Resmi olarak duyurulan bu tarih geldiğinde satışa sunulacak olan oyun, Black Ops ‘un “tarihin en büyük oyun açılışı” ve “en hızlı satan oyun” ünvanlarını yakalayabilecek mi bilmiyorum.

Her yıl bir yenisinin çıkarılmasından ziyade 1’er yıl arayla çıkarılıp daha kaliteli işler sunulması gerektiğini savunuyorum. Yoksa her yıl aynı pilavı yeriz. Black Ops II ‘nin tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Umarım Black Ops II eski hayranlığımı tekrar uyandırır.

2 thoughts on “Call of Duty : Black Ops II (Video)”

  1. Mehmet says:

    bu oyunu sabırsızlıkla bekliyorum. Silahlı oyunlarda en iyisi. Battlefield da güzel ama bu oyun bambaşka.

  2. murat says:

    black ops modern varfareye göre bence cok daha gercekci ve sürükleyici bende black ops 1 var orjinal ve onlinı gercekten harıka işallah black ops 2 aynı tadı verir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir