Chrome Hızlı Ama ?

Google tarayıcısı Chrome hızı ile ünlenmiş durumda. Öyle ki yapacağınız küçük bir testle bile bunu görebilirsiniz. Internet Explorer, Firefox ve Chrome kısayollarına sırayla tıkladığınızda en önce açılanın Chrome olduğunu görebilirsiniz. En azından ben de öyle oldu (: Ama bilinmeyen bir şey var. Chrome bu denli hızlı ancak notebooklar için batarya tüketme olayında performansı nasıl ? Biliyoruz ki batarya ömrü taşınabilir bilgisayarlar için son derece önemli. Internet Explorer, Firefox, Opera ve Chrome üzerinde yapılan batarya testi ile “Güç Tasarrufu” modunda olan bir Windows 7 işletim sistemli notebook sonuçları şöyle.

Internet Explorer 9 104 dakika

Opera 100 dakika

Firefox 92 dakika

Chrome ise sadece 85 dakika.

Internet Explorer ve Chrome arasındaki farkı dikkate aldığımızda 19 dakikalık fark pek az bir fark gibi durmuyor. Tabii ki ek bir uygulama çalıştırmıyorsanız 19 dakika içerisinde bir çok işlem yapabilirsiniz.

Her ne kadar performansından memnun olduğum Chrome bu sıralamada geride kalsa da ben yine de kullanmaya devam edeceğim (:

2 thoughts on “Chrome Hızlı Ama ?”

  1. Muhammed ÇELİK says:

    Evet chromenin bilgisayarı çok yorduğunu ve CPU kullanımının çok olduğunu farkedeli baya oldu , hele birden fazla sekme açarsanız Chrome önbelleği çok şişiyor , CPU ve Ram kullanımı aşırı artıyor bilgisayarı kasıyor. Chrome kapatınca bilgisayar rahatlıyor .

  2. WebciBlog says:

    Bu Notebook Kullananların Sorunu (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir