Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Dizüstü bilgisayarlar günümüzde en çok satılan ve tercih edilen bilgisayar modelidir. Kuşkusuz bunda en önemli pay kolayca taşınabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Ülkemizde ve dünyada pek çok üretici dizüstü bilgisayar üretmekte ve satmaktadır. Doğru dizüstü bilgisayara ulaşabilmeniz için doğru bir tercih yapmanız, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre karar vermeniz oldukça önemlidir. Örneğin sadece internete girip, belge oluşturacaksanız yüksek bir işlemci ve ekran kartına sahip bir cihaza fazladan para ödemiş olursunuz. Bu nedenle  cihaz  seçerken  oldukça dikkatli olmalısınız.

Bilgisayara verdiğiniz parayı o an cebinizden çıkan para olarak düşünmemenizde fayda var. Vereceğiniz miktar karşılığında aldığınız cihazın size ne kadar süre performans sağlayarak hizmet edeceğini dikkate almalısınız. Örneğin  1000 liraya aldığınız bir bilgisayar 2 sene sonra işlerinizi göremez duruma geldi tekrar 1000 lira  verip 2 sene daha kullanabileceğiniz bir bilgisayar alırsanız her yıl için 500 lira harcamış olursunuz. Ancak 2000 lira verip 5 yıl yüksek performans elde edeceğiniz bir bilgisayar hem daha yüksek performans sağlar hem de çok daha ucuza gelmiş olur.

Yukarda saydığımız nedenlerden dolayı dizüstü bilgisayar seçerken özen göstermelisiniz. Hemen hemen her markanın ucuz ve kalitesiz modelleri mevcuttur ve bazı iyi markaların yüksek modellerinde bile sorun çıkabilir. Bu neden almayı düşündüğünüz modeli satın almış insanlara forumlar aracılığı ile ulaşarak  yorumlarını almanızda büyük fayda var.

Dizüstü Bilgisayarda Teknolojik Gelişmeler

Bilgisayar teknolojilerinin oldukça hızlı geliştiğini ve aldığınız süper model bir bilgisayarın bile kısa süre sonra demode olabileceğini unutmayın. Bu nedenle optimum performans sağlayan bilgisayarlar arasında uygun fiyatlı olanları seçmek oldukça mantıklı olacaktır. Çok gezen ve seyahat eden biriyseniz hafif ve şarjı uzun giden modeller tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Aldığınız markanın teknik servis becerileri ve hizmet kalitesi de çok önemlidir.  Dizüstü bilgisayarlarda karşılaşılan en sık problem ısınma sorunudur. Bu sorunla karşılaşmamak için alacağınız modeli iyi inceleyin.  Aldıktan sonra da tozdan koruyun.

Dizüstü bilgisayarınızda yer alan programları güncel tutmaya özen gösterin ve ihtiyacınızdan fazla özelliğe sahip olan modellere fazla para ödemekten kaçının. http://www.buroteknik.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir