Dünden bugüne yahudiler

Yahudiler tarih boyunca taşkın bir millet olmuş ve Allah tarafından pek çok gazaba uğramıştır. Bilindiği üzere en çok peygamber gönderilen millet yahudilerdir. Yusuf, Yakup, Süleyman, Zekeriya, Musa, Davud bunlar birkaçı fakat diğer taraftan bakıldığında Peygamber öldüren millete yine yahudilerdir. Zekeriya Peygamberin ağacın içinde öldürülme hadisesi. Yahudiler bununlada kalmayacak oğlu olan Yahya peygamberide öldürecektir. Geçmişten bu yana bakıldığında Yahudilerin elleri hep kandadır ve şuanda öyledir.

Göçmen bir toplum olan yahudiler ilk Mısırdan. Daha sonra dünyaya dağılan yahudilerin bir kısmı İngiltereden Polonya’ya. 1500 lerde İspanyadan Osmanlı sayesinde ortadoğuya yerleştirlmiş ve burda devlet kurmuş bir toplumdur.

Her zaman birlik olmayı başarmış günümüzde Edebiyat,Sinema,Ekonomi, Bilim gibi konularda hep bir adım önde olmuşturlar. Dünyanın en zenginlerinin yahudi olması. Kendi markalarını Dünya üzerinde yayması güçlerinin her alanda olduğunu göstermektedir.

Peki bu nereye kadar… Faşist bir milletin dünya egemenliği nereye kadar sürecek… İşte tüm bu sorulara baktığımızda yine tarihlerinde gizlidir. Kan döken bir Millet her zaman kaybetmeye mahkumtur. Bunu Kuran dahil tüm semavi kitaplar yazmıştır.

Dünya üzerinde yaşayan 15 milyon yahudi var fakat dünya üzerinde tüm paranın %67sine sahip bir millet. Ayrıca dünya satranç sampiyonlarının yüzde 54’ü, Nobel Fizik Ödülü sahiplerinin yüzde 27’si ve nobel tıp ödüllerinin yuzde 31’i yahudidir.

Peki Gazze’de olan olaylar tüm dünyanın gözleri önündeki bu vahşet, bu olanların hesabını kim verecek. Aslında Kendileride bunun farkında bakın Rober De Niro ne diyor: “Kuduz bir köpek tarafından ısırıldığınız zaman kimi suçlarsınız? Köpeği mi, sahibini mi? Kuşkusuz sahibini. Bu yüzden bütün suç Amerika’nın. İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için.”

Turgut Buğra Akdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir