Etoplum ve Siz

Günümüzde internet kullanımının aşırı şekilde yaygınlaştığını biliyoruz. Yaygınlaşmakla kalmayıp işlevselliğinin de azami derecede fayda getirdiğinin de toplum olarak farkındayız. Yıllar öncesini hatırlarsanız, bir işlemi yapabilmek ya da yaptırabilmek için saatlerce belki günlerce beklemek zorunda kalırdık.

Yakın zamana ait bir örnekten bahsedeyim, sınav sonuçları. ÖSYM’nin açıkladığı sınav sonuçlarının evlerinize ulaşması PTT tarafından üstlenilmişti ve bu işlemin tamamlanması en az  2 günü buluyordu. Bazen de bu sonuçlar elinize ulaşamıyor ve bir telaşla sonuç kağıdını aramaya koyuluyordunuz.

Son yıllarda yapılan bir değişiklik ile sınav sonuçları internet üzerinden açıklanmaya başlandı ve artık sonuçlara ulaşmak sadece saniyeler alıyor. İnternet sayesinde.

Peki sadece sınav sonuçları mı ? Tabii ki hayır. Etoplum platformu ile devlet teşkilatlanmasında kamu kuruluşlarının da interaktif uygulamalara geçmesi dolayısıyla internet üzerinden vatandaşlık işlemleri dahil bir çok işinizi tek tıkla halledebiliyorsunuz.

Etoplum projesiyle birlikte tüm işlemlerin internet üzerinden takip edilebilmesinin mümkün kılındığı bir platforma sahibiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu işlemleri, E-Devlet ile ilgili bilmedikleriniz ya da ulaşmak istediklerinizin hepsi etoplum projesi altında tek çatı altına toplanıyor ve işlemleri daha kolay halledebilmeniz için müthiş bir imkan sağlıyor.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir