Facebook Mesajlarını Toplu Silme

Facebook yeni mesaj sistemine geçtikten sonra bir takım değişiklikler oldu, bunlardan biri de yazılan mesajların hesaba kaydedilmesi ve geçmişinin tutulmasıydı. Bu bir bakıma iyi bir özellik, ancak bu mesajları silmek bir hayli zahmetli. Çünkü silmek istediğiniz mesaja girip tümünü işaretledikten sonra sil butonuna basıyorsunuz ve onay verdikten sonra mesaj siliniyor. Bunları tüm mesajlara tek tek yapmak uzun zaman alıyor ve bir o kadar da sıkıcı. Facebook’un buna bir çözüm getirmeyişi de can sıkıntısı. Bu dertten yakınan bir kısım kod yazarı da Firefox’un GreaseMonkey, Chrome’un da TemperMonkey adlı eklentilerine ufak eklemelerle kurtulmamızı sağlıyor.

Şöyle ki;

Bilgisayarınızda Firefox ya da Chrome yok ise indirip kuruyoruz.

Firefox için tıklayın

Chrome için tıklayın

İndirip kurduktan sonra (Firefox için anlatıma devam ediyorum zira Chrome kullananlar da aynı şeyi yapacaklar)

GreaseMonkey adlı eklentiyi buradan indirip kuruyoruz. Chrome kullananlar ise TemperMonkey adlı eklentiyi kurmalılar. Buraya tıklayarak eklentiyi edinebilirsiniz.

Eklentileri kurduktan sonra, hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız yeniden başlatmanız gerekiyor. Tarayıcıyı kapatıp açtıktan sonra işlemlere devam ediyoruz.

Facebook Hızlı Mesaj Silme eklentisini GreaseMonkey yardımıyla kuruyoruz. Bunun için script sayfasına tıkladıktan sonra Install diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz. İşlem tamamlandı. Şimdi mesajları nasıl sileceğimize bakalım.

Mesajlar Sayfası

Gördüğünüz üzere her mesaj sekmesinin sağ tarafında bir X butonu çıkıyor. Bu buton aracılığıyla o kişiyle aranızda geçen sohbet geçmişini silebilirsiniz. Dikkat edin ki bir süre sonra seriye bağlayabilirsiniz, bu arada silmek istemediğiniz mesajlar silinebilir.

Not: Script kurulum ve kullanımından kaynaklanan hiç bir güvenlik açığından sorumlu değiliz.

Anlatım bu kadar, umarım faydalı olmuştur. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir