Facebook Programları

Uzun bir aradan sonra seri yazılara başlayalım dedim ve ilk adımı atmaya başladım. Mümkün olduğunca faydalı bilgiler vermeye çalışacağım. Farkedenler olmuştur tanıtım yazıları yayınlıyorum. Bu yazıları yayınlarken de faydalı olabilecekleri seçip ona göre size sunmaya çalışıyorum. Tabi arada bir haddimi aşmış olabilirim. Uzun uzadıya açıklama faslında zaman geçirmektense yazımıza geçelim. Facebook hakkında konuşmaya gerek yok herhalde, konuşulması gereken konu zaten çoğu internet kullanıcısının sosyal ortam olarak tercih ettiği bu ortamı nasıl daha işlevsel kullanabiliriz olmalı. Çünkü kullanıcılar artık daha kısa sürede işlerini halletmeye odaklanmış.

Bir kaç yazılım tanıtımıyla sosyal medyada nasıl daha aktif rol alabilir ve sürekli iletişim halinde kalabiliriz bir bakalım. Şöyle ki facebook durumlarını paylaşmak isteyenler tarayıcılarla uğraşmadan masaüstü yazılımlarla bunu bir kaç saniyelik sürede yapabilirler.

Tanıdık insanların ve görüşmek istediğiniz kişilerin çoğu facebook da olunca sohbet sistemi büyük önem arz etmeye başladı. Ancak sürekli tarayıcıya ihtiyaç duymak ve kesilen bağlantıları bunu ara ara zorlaştırıyor.Facebook boş durmadı ve beklenen facebook messenger uygulamasını yayına soktu. Blogda bundan bahsetmiştim. Facebook messenger uygulamasını kullanarak daha kolay ve kullanışlı şekilde arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve yine durum güncellemelerinizi paylaşabilir ardına mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Son zamanlarda gsm operatörlerinin ataklarıyla facebook 0.facebook adıyla telefonlarda yerini almıştı. Kullanılan telefonlar geliştikçe facebook mobil uygulamaları da gelişmeye ve daha kullanılabilir hale gelmeye başladı. Bu sayede nerede olursanız olun sürekli iletişim halinde kalmanız mümkün hale geldi.

Tabi ki facebook hızla büyüyen bir platform ve facebook haberleri hakkında bilgi edinmek pek kolay değil. Kolay değilden kastım takip edilebilmesi bazen zor olabiliyor. Sıkı takipçilerden iseniz mutlaka işe yarar bilgiler elde edeceksinizdir (:

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir