Fenerbahçe ye İkinci Avrupa Yasağı Mı Acaba ?

Dün bir çok yayın organında Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden bu sene de men edilmesi konuşuluyordu. Fenerbahçe taraftarıyım ama baştan söyleyeyim bu yazının taraftarlıkla alakası yok, tamamen Türkiye’deki habercilik anlayışı ile ilgili.

Aklı fikri piyasayı bulandırmak, rant yapmak ve okurları gaza getirip tartışma ortamına zemin hazırlamak olan yayın organlarından gına geldi artık. Gazete okumaya, haber izlemeye tiksiniyorum desem yeridir.

Haberi yanlış aktarmak var bir de  ” bomba etkisi yaratıyoruz ” diye pişkin şekilde yalan söylemek var. Bunlar tamamen farklı şeyler. Birisi farkedilebilir gerçek diğeri ise olumsuz bir amacın belli olduğu gerçek.

Ulan ülke krize girecekti şike tartışmaları yüzünden, kardeş kardeşe düştü tabiri caizse. Siz neyin peşindesiniz ? Allah belasını versin ya neyin peşindesiniz ?

Uzatırsam kötü şeyler yazabilirim, kısa kesiyorum.

Sözüm ona Fenerbahçe’yi Avrupadan men etmek isteyen gazeteler televizyonlar, insanları koyun yerine koymaktan vazgeçin artık.

Bir haber organının yayınladığı haberin başlığı ve içeriği

Fenerbahçe’ye ikinci Avrupa yasağı

Başlığın netliğine bakar mısınız? Ne kadar ziyaretçi çekersem, ne kadar ilgi çekersem kârdır mantığını görebiliyor musunuz ? Ve üstüne ne oluyor biliyor musunuz ? Benim kaynak göstererek yaptığım yorum da bu haber sitesinde yayınlanmıyor. İlginç, gözden kaçmış olmalı.

Sadece Fenerbahçe’nin hakemi belli değil gözüküyor.

Ve bu da Uefa ‘nın açıkladığı karşılaşma listesi.

Kaç tane hakemi belli olmayan maç varmış ? 5.

Bu 6 maç sadece 3.ön eleme ilk tur karşılaşmaları. Yani rövanş karşılaşmalarından da hakemi belli olmayan takımlar var. Ne diyeyim ben bunlara şimdi ?

İncelemek isteyen buradan Uefa’nın karşılaşma listesine ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir