Flash Oyun ve Çocuklar

Çocukluk döneminde oynadığımız çoğu oyun artık internet üzerinden flash oyunlar aracılığı ile oynanmaya başlandı. Dikkat edilmesi gereken ise küçük arkadaşlarımızın bu oyunları oynarken sakıncalı içeriklerden uzak tutulması. Çünkü küçük yaşta yaşanan olaylar zihinde yer edebiliyor bu yüzden oyananan oyunlar hem zeka düzeyini geliştirici hem de eğlendirici olmalı. Sıkmadan, ara ara oynanabilecek oyunlar olmalı yani. Mesela bulmaca oyunları bahsettiğimiz alanda tercih edilebilecek oyunlardan.

Bunun yanında ameliyat oyunları ve nesneler arası ilişki kurma oyunları da çocukların olaylara bakışını etkileyecek düzeyde ve olumlu geri dönüş alınabilecek seviyede oyunlardır.

Peki sadece zeka oyunları mı oynamak gerekir ? Tabii ki hayır. Sadece bir tür uğraşla zaman geçirmek fazla bir yarar sağlamayacaktır. Bunun yanında eğlenceye yönelik oyunlar da oynanabilir. Böylece ilgi sürekli sağlanmış olur. Araba yarışları, basketbol oyunları futbol oyunlarından bahsediyorum. Örneğin kafa futbolu oyununu duymuş muydunuz ? Denge ve hıza önem veren bu oyun da size reflekslerinizi geliştirme imkanı sağlıyor.

Biraz fazla bilim konusuna girdim ama çocuklar için oyunların çok ama çok önemli olduğunu unutmadan zaman öldürmekten çok yararlı oyunlar seçmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir