Formattan Sonra??

Bilgisayarına formatı kendi atan kullanıcılar önceden gerekli önlemleri almışlardır. Bilgisayar ilk kurulduğunda tertemiz bir sistem üzerine ileriki vakitlerde kullanacağımız yazılımları yükler ve sonradan lazım olduğunda arayış içine girmeyiz. Bazen bir sürücüde biriktirilir bazen de harici depolama aygıtında. Ama bir kez virüs bulaşınca gelin görün ki hiç bir şekilde güvenilmiyor eski yazılımlara. Bu yüzden tek tek internetten indirmeyi tercih ederim. Hem son sürümlere sahip oluyor hem de güvenilir yerlerden indirince virüs derdi olmuyor. Format sonrası programlar diye özetlemek istiyorum tüm yüklenecek yazılımları. Ne bileyim medya oynatıcılar, antivirüs yazılımları, bakım yazılımları, grafik işlemciler derken doluyor zaten bilgisayar. Bunlar olmazsa olmazlardır. Özellikle bilgisayarınızı internete bağlamadan önce mutlaka antivirüs yazılımınızı yükleyin. Onu da tek bir cd’de antivirüs yazılımınızı saklamanızı öneririm.

Her bilgisayarda olması gereken programlar dediğim gibi internetten indirilebilir. Ama bu çoğu zaman zor olabiliyor. Bu yüzden bütün bu işe yarar programları tek bir çatı altında toplayan bir yere ihtiyacımız var. Mesela tamindir.com tarafından oluşturulmuş ve her türlü ihtiyaca karşı kategorilendirilmiş arşiv bu iş için biçilmiş kaftan. Bir kaç tıkla istediğiniz ve bilgisayarınız için kullanabileceğiniz sağlam yazılımlara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sadece bir kaç yazılıma değil, her kategoride onlarca yazılımla alternatiflere de ulaşabilirsiniz.

126 tane en iyi ücretsiz Windows programını bulabileceksiniz. Böylesine bir arşivin isteğinizden de fazlasını karşılayacağına eminim.

Ücretsiz ve bilgisayarınızda bulunması gereken programlar çoğu yerde var ama bir arada ve böylesine düzenli olarak gördüğüm ilk sistem diyebilirim. Denemenizi tavsiye ediyorum. Sık kullanılanlara çoktan ekledim (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir