Samsung Galaxy S3 (III) İncelemesi

Önceki yazılarımda Galaxy S III ‘ün çıkmasının yakın olduğunun hatta Samsung’un Mayıs’ın ilk haftasında yapacağı lansman ile amiral gemisi Galaxy S III’ü tanıtacağından bahsetmiştim. Benim de merakla beklediğim ve piyasaya canlıklık getireceğini düşündüğüm bir tanıtımdı. Beklenen oldu ve Samsung yeni harikası Galaxy S III’ü resmen tanıttı. Bu akıllı cihazın ne gibi özelliklere sahip olacağı önceden kestirilmişti yapılan tanıtımla ise kesinleşen özellikler tatmin edici cinsten. Kısaca inceleyecek olursak;

Galaxy SIII, Samsung ‘un yeni dört çekirdekli işlemcisi olan Exynos 4 Quad 1.4 GHz ile gelecek. 1 GB RAM barındıran S III 4.8 inç HD Super AMOLED 1280×720 çözünürlüklü dev bir ekrana sahip olacak. Neredeyse standart netbooklardan hızlı ve performanslı bir cihaz. Arka yüzünde 8 megapiksel kamerası ve ön yüzde görüntülü görüşmeler için 1.9 megapiksel kamerası bulunacak.

Android 4.0 işletim sistemiyle raflarda yer edinecek cihaz, Samsung’un TouchWiz arayüzünü kullanacak. Batarya ömrü ve boyutlardan bahsedelim. 2100mAh’lik bir pile sahip Samsung Galaxy S III. Galaxy S II’deki pil ise 1.500mAh’likti. 133 gram ağırlıkta ve yeni nesil cihazların barındırmadığı MicroSD depolama özelliğine sahip. Böylelikle depolama alanını kendimiz seçebileceğiz.

Galaxy S3

Galaxy S3

Galaxy S3

Galaxy S3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir