Gazete İlan Servisleri

İnternet diyoruz, çok yenilik kattı hayatımıza, vazgeçilmez bir hal aldı gün geçtikçe. Dünyanın bir ucundaki haberi saniyeler içerisinde evimizden öğrenir hale geldik. Hayatımızın her noktasına girer hale geldi. Ancak bu iş biraz çığrından çıkmaya başladı. Çünkü internet önü alınamaz bir güç haline geldi. Durum böyle olunca eski sistem haber kaynaklarının pabucu dama atılmaya başlandı. Buna seyirci kalmak istemeyen çoğu kişi evinde internet olsa dahi gazete almaya devam ediyor. Aslında bu çok iyi bir alışkanlık. Çünkü internet her zaman ulaşılması mümkün olmayan ve zamanın akışına göre çok hızlı ilerleyen bir platform.

Gazete İlan Servisi

Bir gördüğünüz haberi bir daha bulabilmek için uzun uğraşlar veriyorsunuz bazen. Gazete, dergi gibi elle tutulur yayınlar ise internete oranla daha sağlam gibi geliyor bana. Çünkü nerden baksanız internetle uğraşan herkesin bir site hevesi olmuş ve bu siteler yalan yanlış bilgilerle doldurulmuştur. Hal böyle iken doğru bilgiye ulaşmak (demiyorum gazete dergiler doğru bilgi içeriyor) hayli zor olmaya başladı.

Kişisel söylentilerin bir virüs gibi yayıldığı internette her an yalan bir habere rastlamanız işten bile değil. Bu yüzden yayınını beğendiğiniz bir basım yayın organını takip etmenizi öneririm. En azından kurumsallaşmış olması nedeniyle yanlış haber verse dahi bunu düzeltmeleri söz konusu. Gazete dergi gibi yazılı basın organlarını genel olarak takip eden bir kişi olarak söyleyebilirim ki bazı noktalarda söz konusu yazılı basımları takip etmek daha cezbedici. Sabah kahvaltısında ya da hemen sonrasında bir bardak çayla beraber gazeteye göz atmak gibisi yok.

İnternet aracılığıyla anlık gelişmeler takip edilebilir ancak gazetenin verdiği keyif bir başkadır. Adı üstünde “keyif”tir o. Ben genel basını takip etmek için kullanıyorum kimisi kupon toplamak için ya da beğendiği bir yazarın köşe yazısını takip etmek için. Gazete ve diğer yazılı yayınlar sadece bunun için kullanılmıyor. Uygun bir alanda ilan vermek ya da aradığı bir ilana erişmek için de kullanılabilir. Gelin bu konuyu biraz açalım. Açalım ki gazete başka neler için kullanılabilirmiş bir göz atalım.

Mesela bir iş yeri sahibisiniz ve eleman arayışı içerisindesiniz. En kısa ve kârlı yoldan istediğiniz nitelikteki elemanlara ulaşmak için gazeteye ilan verebilirsiniz. Gazetelerin eleman ilanı ver sayfalarına başvurarak kısa zamanda bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bilinen ancak unutulmuş bir yöntem olabilir. Gazete okuyan oldukça sizin ilanınızın görülmesi ihtimali de aynı oranda olacaktır. Hele de posta ilan ver ya da hürriyet ilan ver gibi hatrı sayılır büyüklükteki gazete ilan servislerine başvurursanız, hem özel il ekleriyle şehir içinde kalifiye eleman bulmanız kolay olacak hem de daha büyük kitlelere hitap edebileceksinizdir.

Bu herkes tarafından bilinen bir yönü gazetenin. Peki başka neler için kullanılabilir?
Kayıp ilanı verebilirsiniz.

Ailelerin başlarına gelen kötü durumlardan birisi küçük yaştaki çocukların kaybolmasıdır. Küçük olmayabilir de (Allah korusun) bir kaçırılma olayı olmuş olabilir. Bu durumda gazete bünyesinde bulunan kayıp ilanı ver servisiyle bir fotoğraf ve tanınmada belirleyici özellikleri sıralayarak kayıp kişinin olası görmüş biri tarafından tanınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kaybolan her ne olursa olsun, cüzdanınız, sizin için değerli bir eşya ya da başka bir şey. Gazeteye ilan verebilirsiniz.
Sadece bununla sınırlı kalmayarak vefat ilanı ver erek, taziye, başsağlığı dileklerinizi iletecek ilanlar yayınlatarak, her hangi bir kampanyadan haberdar edecek reklam ilanları vererek de gazeteden azami derecede faydalanabilirsiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir