Gelişmiş Seo Teknikleri

Önceki yazılarımda belirtmiştim bazı SEO tekniklerinden. Kısaca hatırlayacak olursak. Bir web siteniz var ve arama motorlarında yükselmek istiyorsunuz. Kaldı ki bu işlem basit bir işlem değil. Bu konuda gerçek tecrübelere ihtiyacımız var. Türkçe kaynaklar arasında en geniş içeriğe sahip olan www.seohocasi.com uğrayacağınız ilk site olsun. En azından benim görüşüm bu yönde (: SEO kelimesini açarsak, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu olduğunu görürüz. Ve SEO site dışı uygulamalardan daha çoğunu içerir.
Bu aşamada sadece site dışı tekniklerini uygulamaktan ziyade site içi SEO’ya da gereken önem verilmeli.

Peki ne yapabiliriz?
Bahsettiğim şekilde SeoHocasi.com’u ziyaret ederek çoğu SEO aracından ücretsiz faydalanabilirsiniz. İsterseniz bu araçlara bir göz atalım.

SeoHocasi.com sadece tekniklerden bahsetmeyim bu konuda neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı anlamanız açısından bir seo analiz kontrol sitesi olarak da işlev görüyor. Yani ücretsiz SEO analizi yapabilirsiniz.

Bir başka araç ise google sıra bulucu. Bu araç sayesinde sitenizin belirlediğiniz anahtar kelimede istediğiniz sıraya yükselmiş mi çok kolay bir şekilde görebileceksiniz. Belirtmek isterim ki bu araç çoğu webmaster sitesinde var ancak güvenilirlik açısından ne kadar doğru sonuç verir tartışma konusu. Doğru sonuçlar elde etmek için SeoHocasi.com google sıra bulucu aracını kullanmanızı öneririm.

Son olarak bu işi yapacak zamanım yok ya da fazla anlamıyorum diyebilirsiniz. Yine SeoHocasi.com tarafından hazırlanan seo fiyat hesaplama sistemi ile siteniz için istediğiniz kriterlere uygun SEO çalışmasına ait bir fiyat alabilirsiniz.

SeoHocasi.com’u neden önerdiğimi ise aşağıdaki info grafiği inceleyerek anlayabilirsiniz (:

SeoHocasi.com

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Elka Seo   •  

    bu güzel paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir