Giysi Oyunları

Flash oyunlardan bahsederken sürekli vurdulu kırdılı ya da zeka oyunlarından bahsediyoruz. Ancak unuttuğumuz bir nokta var. Bilgisayarda oyun oynayan sadece büyükler ya da erkekler değil. Küçük kız kardeşlerimizde canlarının sıkıntılarını bilgisayarda oyun oynayarak atıyor bazen. Bu yüzden de onlar için uygun oyunları bulmak gerekiyor. Genel olarak kız çocuklarının oynadığı oyunlar, gerçek oyuncaklarla ya da bebeklerle ilgili oluyor. İnternette bir ton oyun bulabilirsiniz kızlar için. Ama gerek sitenin içeriği gerekse oyunların uygunluk derecesi müsait olmuyor. Kız çocukları için oyunlardan bahsetmişken giysi oyunlarından bahsetmek istiyorum.

Bilindiği üzere kızlar oyuncak bebeklerle oynamayı çok sever, adı artık efsane olan ve oyuncak bebek deyince belki de akla ilk gelen barbie bebekler ise kız çocuklarının vazgeçilmezleri arasındadır. Onların saçlarını tararlar, giysilerini giydirirler. Sanal alemde ise bu amaca uygun oyunlar var, bunlardan birisi barbie giydirme oyunu. Tam da kız çocuklarının istediği şekilde bir oyun diyebilirim.

Bilgisayarda sıkılmadan ve sizin kontrolünüz altında vakit geçirebilecekleri bir oyun. Diğer bir oyunu örnek vermek gerekirse, mesela küçük yaştaki dostlarımız çizgi karakterleri çok severler. Böyle olunca televizyonda izledikleri çizgi filmlerde bulunan karakterlerle oyun oynamak onların ilgilerini çekecektir. Örneğin Winx club giydirme oyunları bu alanda güzel bir temsilci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir