Kepçe Oyunları

Bir ara İstanbul’ da oluşan yoğun göç nedeniyle konut sıkıntısı yaşanmıştır. Ve insanlar bu sorunu gecekondularla çözmeye çalışmışlardır. Ancak yasalara uygun olmayan bu yöntem belediye tarafından uzun uğraşlar sonucu azaltılmıştır. Tamamen bitmemiştir fakat hala devam etmektedir bu tür yerleşimler.

Oynadığımız kepçe oyunları da bazen bu konuya değinmiştir. Ne yazık ki bu gecekondu meselesi büyük marmara depreminde en büyük tesirlerini de göstermiştir. Dayanıksız olan bu evler çabuk yıkılmış ve bir sürü cana mal olmuştur. İnsan hayatı bu kadar basit olmamalı ve bazı şeyler bunu böylece yok etmemeli.

Geçim derdinin böyle zor olduğu bir memlekette insanların böyle davranması da normal karşılanmalıdır tabii. Eğer bazı insanların gelir düzeyi düşük olmasaydı neden böyle şeyler yapmak zorunda kalsınlar ki.

Bu konuda en büyük görev devletimize düşüyor. Ekonomik kalkınma süreci hızlandıkça da bunun olması kolaylaşacak ve insanlar artık bu tür şeyler yapmayacaktır. Yapılması gerekeni tabii uzmanlar bizden iyi bilirler ama neden yapılmıyor ki? Oyuna dönelim biz en iyisi. Yapılması gereken şeyler çok basit aslında.

Sadece önünüze çıkan tüm gecekonduları kepçe oyunları ile yıkıp geçiyorsunuz. Hızlı ve seri davranmak en önemli kaide. Verilen süre içinde evleri yıkamazsanız işten kovuluyorsunuz ve sizin evinizi de yıkıyorlar. Bu tıpkı “ yaşamak için öldür” e benziyor. Bakalım neler yapacaksınız. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir