Kız Giydirme Oyunları

Genç yaştaki kızlar için bilgisayar pek uzak bir kavram, ancak konu oyun olunca her yaştan olduğu gibi küçük yaştaki kızlarda ilgi duyuyor. Biliyoruz ki çocukların gelişiminde oyunlar önemli rol oynuyor, bu bağlamda bir kaç açıklama yapmak gerekirse;

Özellikle de barbie giydirme oyunları oynamayı çok seviyorlar. Bu oyun sadece eğlence amaçlı kalmıyor ve çocuklara renk uyumu, kıyafet uyumu gibi bazı sosyal edinimlerde kazandırıyor.

Kız giydirme oyunları, zihinlerinde oluşturdukları farklı kombinasyonları gözleriyle görme ve uygulama imkanı verdiği için zihinsel gelişime önemli katkılarda bulunuyor. Ancak oyunları küçükler oynamadan önce sizin test etmenizde fayda var. Bu sadece giydirme oyunları için değil diğer tüm oyunlar için geçerli. Çünkü bazen oyunlar dahi istenmeyen içerikler barındırabiliyor.

Öte yandan giydirme oyunlarında bulunan makyaj yapma kısmı ise genç kızların sevdikleri ve heves ettikleri makyaj malzemelerini severek ve kendilerine zarar vermeden kullanmalarına imkan sağlıyor.

Barbie bebek giydirme oyunlarına gösterilen ilgi ise tahmin edilebileceği üzere kız çocuklarının oyuncak bebeklere olan ilgisi ve en makul görünen ve ilgi çekici olan bebeğin ise barbie bebekleri olmasındandır.

Barbi bebeklerin bu kadar fazla ilgi çekmesinin temel sebebi çocukların barbi bebeklere karşı ilgisinin çok yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir