Kız Giydirme Oyunlarının Çocuk Gelişimine Etkisi

Bugünlerde ilköğretim çağındaki kızlarımızın en sık oynadığı internet oyunlarından kız giydirme oyunu ile yine karşınızdayım. Bu oyun nasıl bir oyun? Çocuklarımızın gelişimini olumlu ya da olumsuz nasıl etkilemektedir? Gibi sorularınıza cevap olmaya çalışacağız.

Kız giydirme oyunları çocuklarımıza şu olumlu katkılarda bulunmaktadır.
1-Doğada her şeyin bir bütünlük gösterdiğini eğer bir parçanın eksik yarım ya da bozuk olduğunda bütünün bu bozukluktan olumsuz etkileneceğini oynayarak öğrenmektedir. Örneğin çocuğun saçlarını gözlerini çok güzel tasarlayan birisinin eğer ten rengini uyumlu bir şekilde tasarlamazsa yaptığı diğer güzel seçimlerin bu kötü seçimle birlikte kaybolacağını görmektedir.

2-Kız giydirme oyunları ile renkler arasında nasıl bir uyum vardır sorusuna cevap olabilecek değerleri bu oyunla birlikte öğrenecektir. Örneğin koyu seçilmiş bir rengi açmak için açık renkli bir renk seçmesi gerektiğini deneme yanılma yolu ile öğrenmiş olur.

3-Kız giydirme oyunu ile iyi bir giyim tarzı nasıl olmalıdır sorusuna cevap olabilecek değerleri bu oyunu oynayarak öğrenebilir. Böylece çocuğun hayal dünyası daha da şekillenerek özgün giyim tasarımları üretebilecektir.

4-Hangi ortamlarda ne tip giyim tarzı seçilmeli sorusunun cevabını öğrenciye yaşatarak buldurmaktadır.

5-Kız giydirme oyunları ile her çocuğa yeni ve özgün bir tasarım yapmanın kapılarını açarak sıradanlıktan ve alışılmış kalıplardan kurtulmasını sağlayacak. Deneme yanılma yolu ile kendi özgün giyim tasarımını yapmasına imkân sağlayacak.

Kız giydirme oyunları çocuklarımıza güvenle oynatabileceğimiz onların gelişimine olumlu etki edecek kaliteli oyunlardan birisidir. Haydi, hep birlikte kız giydirme oyunu oynayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir