Öğrenciye Yemek Yemek !

Öğrencinin halinden öğrenci anlar. Sınıf, bölüm farketmez, öğrenci öğrencidir. Ama işin içine üniversite ve başka şehirde aileden uzak bir hayat girince işler tamamen değişir. Öğrenci evi diye tabir ettiğimiz bu doğal yaşam ortamı bazen hapishane bazen de dünyanın en güzel mekanlarından oluyor. Tabii ki şartlara göre. Örneğin yemek yapmayı biliyorsanız değil lüks evler, Paris restoranları gelse eline su dökemez öğrenci evinin. Neredeyse günün en önemli öğünü olan kahvaltıda mesela. Sabah kalkıyorsunuz kahvaltıda peynir zeytin, halimize şükretmek gerekir ama resmen eziyet arkadaş.  Kahvaltılık krep tarifi verecek biri olsa, mis gibi bir kahvaltı yapsak kötü mü ? Deneme yanılma yöntemiyle olacak iş değil yemek işleri. Bu yüzden bir tarif gerekiyor.

Sadece kahvaltı da değil, haftasonu arkadaşlarınızla keyifli bir akşam çayı ve hoşsohbet zaman geçirmek istiyorsunuz. Hani diyorum ki mantar kurabiye tarifiolsa da nefis bir kurabiye yense ,değmeyin keyfinize (: Birinin olmasına bile gerek yok hemen 5 dakika da internetten öğrenebilirsiniz bile. Bu arada mantarlı kurabiye değil, yanlış anlaşılmasın belki mantarı sevmeyen vardır, mantar kurabiye yani mantar şeklinde bu.

Yemek Tarifleri !

Öğrencilik zor iş diyoruz, bir de bunun üzerine ev işlerinin aldığı zamanı ve enerjiyi sayarsak hatrı sayılır bir efor sarfedildiği gerçek.

En azından bu işlerin yemek kısmını halledebileceğiniz pratik yemek tariflerinden haberdar olursanız, öğrenciliğin en keyifli kısmı olan gezip tozmaya biraz daha zaman ayırabilirsiniz (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir