Oto Bakım Hakkında

Bakmaya kıyamadığınız bir arabanız var diyelim. Öyle ki tüm bakımları a’dan z’ye kadar yapılmış, her türlü iç dış temizliği özenle yapılıyor. Resmen bağlısınız o arabaya. Peki temizliği yaparken aracınıza zarar verdiğinizi farkettiniz mi? Klasik otomobil yıkama çeşidi olan fırça ve süngerle yıkama esnasında aracınızda gözle farkedilmesi zor ancak gittikçe büyüyen kılcal çizikler oluşur. Her yıkamada büyüyen bu çizikler sonrasında görülür hale geldiğinde iş işten çoktan geçmiştir artık. Peki ne yapmalı?

Oto Bakım Ürünleri

Son zamanlarda bir çok oto kuaför ve yıkama istasyonları tarafından kullanılan yöntem olan fırçasız oto yıkama ile aracınıza zarar vermeden temizliğini yapmanız mümkün. Oto temizlik ürünleri ile de iç temizliği daha iyi yapabilir çeşitli zorlu lekelerden kurtulabilirsiniz. Örneğin fırçasız oto yıkama ile aracınızdaki kuş pisliği, çamur lekesi gibi görüntü bozan ve boyanıza zarar veren lekeleri araca hasar vermeden çok rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Hava basıncı ile su püskürtmeye dayalı bu sistem ile sadece su kullanarak bile etkin temizlik çözümleri elde edebilirsiniz. Dış temizliğin ardından daha canlı bir görüntüye kavuşturacaksınız otomobilinizi.

Sadece dış temizlik mi? Eğer aracınıza uzun süre iyi bakmak istiyorsanız yine bahsettiğim oto temizlik ürünleri kapsamında yer alan motor temizleyici elemanları kullanabilirsiniz. Otomobilinizin motoru çeşitli dış faktörler dolayısıyla kirlenebilir, yağ, kir ve toz zamanla performansın düşmesine neden olabilir. Bu yüzden motor temizleyici ile sağlam bir bakım yapmalısınız ki uzun vadede problem yaşamadan aracınızı kullanabilesiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir