Oyun Oyna !

Oyunlar herkes için yapılmaz ama herkese göre oyun her zaman vardır. Yani bir erkeğin sevdiği oyunu bir kız sevmeye bilir ya da yaşlara göre, zevklere göre oyunlar farklılık göstere bilir.

Bunun en büyük örneği kız çocuklarının yemek yapma oyunları, kuaför oyunları veya barbie oyunları gibi oyunları tercih etmesi iken erkek çocukların daha çok dövüş oyunları, araba yarışı oyunları ve futbol oyunları tercih etmesidir.

Bu farklılıklardan dolayı çocuğunuza uygun oyun bulmanız gerekmektedir. Aksi takdirde oyun oynamak onun için eğlenceden çok sıkıcı bir eylem haline gelecektir. Kız çocuğunuz varsa ve onun ders aralarında eğlenmesini ve dinlenmesini istiyorsanız ona yemek yapma oyunları, kuaför oyunları, barbie oyunları veya makyaj oyunları gibi oyunlar sunabilirsiniz. Hatta 3d oyunlar bile tercih edebilirsiniz. Ama 3d oyunların da sadece 3d olduklar için seçmeyip kızınızın hoşuna gidecek türde olmasına özen gösteriniz. Bunlara ek olarak bazı kız çocuklarının oyun zevki farklılık göstere bilir. Bunu anlamak ailelere düşen bir görevdir. Yani kızınızı tanımanız onun nelerden hoşlandığınız bilmeniz gerekmekte. Böylece ona göre oyunlar seçebilirsiniz. Mesela küçük yaşta bebeklere değil de oyuncak arabalarına düşkün kız çocukları görebilirsiniz onlar daha çok yarış oyunlarından hoşlanırlar. Bu nedenle kız çocuğu diye de illa bu oyunları oynatmayınız. Hatta çocuğunuza onun zevklerine uygun geniş bir oyun arşivi bulunan bir site seçebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz için seçeceğiniz oyunları aramaktan kurtulursunuz hem de çocuğunuz bu arşivi geniş güvenilir siteden rahatça kendi zevkine uygun oyun seçebilir.

Bizim size oyun sitesi olarak önerimiz oyna.com ‘dur. Oyna.com geniş arşivi her gün güncellenmekte olup kullanıcıları için en iyi oyunları barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir