Proloterapi ve Ozon Tedavisi – Dr.Hasan DOĞAN

Her geçen dakika gelişen bilim dünyası, tıp alanında da insanlık tarihine hizmetler vermeye devam etmektedir. Yeni gelişen ilaçlar, tedavi yöntemleri, meditasyon türleri insanlar için rahatsızlıklarını yok etmede bir umut ışığı yakmaktadır. Bununla birlikte kendisini geliştirmeyi bilen hekimlerimiz de topluma hizmet vermede bir adım öne geçmiş bulunmaktalar. Proloterapi Ozon Tedavisi , nöralterapi, kolonhidroterapi gibi alanlarda kendisini geliştiren Op. Dr. Hasan DOĞAN da bu hekimlerimizden biri olmayı başarmış durumda.

Öncelikle ozonun ne olduğu ile ilgili bir bilgi vererek devam edelim: Ozon, tamamen doğal bir maddedir. Üç adet oksijen atomundan meydana gelen kimyasal bir bileşiktir. Yani bildiğimiz oksijenin yüksek enerji taşıyan hâlidir. İnsan vücuduna oldukça yararları vardır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Sayın Doğan, ozon tedavisinin endikasyonlarını şu şekilde açıklamaktadır: Kronik bronşit ve astım, iyileşmeyen yaralar, yanıklar, depresyon, kronik stresle mücadele, huzursuz bacak sendromu, multipl skleroz, Alzheimer hastalığı ve demans, Parkinson hastalığı, epilepsi, kemoterapi yan etkilerinin azaltılmasında, radyoterapi yan etkilerinin azaltılmasında, hipotiroidi, migren ve baş ağrıları, inatçı kadın genital sistemi enfeksiyonları, herpese bağlı ağız ve genital uçukları, dismenore, akne ve sivilceler, egzema, sedef hastalığı, ter ve ayak kokusunu önlemede, kulak çınlamaları ve ani işitme kaybı, yaşlılığa bağlı kırışılıklarda, saç dökülmesine karşı, anti-aging ve detoks amaçlı, zayıflamaya yardımcı olarak… Daha ayrıntılı bilgilere denizliozon.com adresli internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Denizliozon

Yararları saymakla bitmeyen bu ozon tedavisinin yanı sıra Proloterapi tekniğinin de üstünde duran Sayın Doğan, bu tedavi tekniğini “Proliferatif ve irritan solisyonların vücuda enjekte edilmesi esasına dayanır. Proloterapi Enjeksiyonlar, genellikle zedelenmiş, aşınmış, güçleri azalmış tendon ve ligamentlere ve eklemlere yapılır. Böylece eklem, tendon ve kas ağrıları tedavi edilir. Enjekte edilen proliferatif maddeler eklemde, tendonların kaslarla birleşme noktalarında ve kasların kemiğe yapışma yerlerinde iyileşme süreci başlatır.” sözleriyle açıklamaktadır.

Bu tedavi tekniği ile ilgili proloterapidernegi.com adresli bir internet sitesinden de yayın yapan Op. Dr. Hasan DOĞAN, derneğin misyonunun bu tekniği Türk toplumuna ve Türk hekimlerine aşılamak olduğunu da bahsetmeden geçmemiş. Proloterapinin de endikasyonlarını kısaca açıklamakta fayda var: Sürekli tekrarlayan bel ağrıları, baş ağrıları, sırt ağrıları, boyun ağrıları, tenisçi dirseği, topuk dikeni, migren, skolyoz, meniskopati, eklem ağrıları, burkulamalar sonrasında geçmeyen bilek ağrıları…

Umarız ki bundan sonra da Sayın Doğan gibi kendisini Türk toplumunun geleceğine adamış doktorlarımızla tıp dünyasında çalkantılara yol açmaya devam ederiz. Sağlıklı yaşamlar dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir