Rahat Rahat Flash Oyun Oynamak İçin

Ah şu siteleri dolduran olur olmaz yerlerden fırlayan, “tıkla bana! ben bu sitenin kuruluş amacıyım!” diye bağıran reklamlar yok mu, deli ediyor beni. Hele de zaman geçirmek istediğim bir sitedeyse, mesela oyun siteleri. İnsanlar artık fayda vermekten çıkmış, ziyaretçileri fayda veren olarak (bu normal gibi gözükebilir, değinmek istediğim bu işi abartanlar) görmeye başladılar. İki dakika zaman ayırıp kafa dağıtmak istiyorsunuz ancak ne mümkün.Diyeceksiniz ki koskoca adam oldun hala flash oyun mu oynuyorsun. Evet? Basit gibi görünselerde bazıları stres atmak için birebir. Hadi beni geçtim, küçük arkadaşlarımızın vazgeçmediği oyunlar değil mi bunlar? Peki ne kadar mantıklı bir çocuk oyun sitesinde ya da çocuk olmasına gerek yok bir oyun sitesinde +18 reklamların olması ? Oradan buradan fırlayan reklamları saymıyorum bile.

Siz de bu dertlerden muzdarip iseniz önerebileceğim güzel bir site var. Cenkoyun.com

Sitede reklam yok değil, ancak reklamlar öyle güzel yerleştirilmiş ki ziyaretçiye asla rahatsızlık vermiyor.
Gelin biraz site içeriğinden bahsedeyim.

4.Yılında aynı çizgisini koruyarak ziyaretçilerine keyifli zamanlar geçirten Cenkoyun.com sade ve kolay anlaşılır bir tasarıma sahip. Sadece bir kaç tıkla oyuna başlayabildiğiniz gibi yüzlerce oyun arasında istediğiniz şekilde kaybolmadan gezebilir, küçük arkadaşlarımızın uygun bir ortamda oyun oynadığına emin olabilirsiniz. Her oyun için mevcut olan kısa açıklamalar ve yönergelerle oyun hakkında kolayca bilgi sahibi olabilecek ve oyuna başlamadan önce “ne imiş bu oyun nereye basıyoruz, aman anlamadım ben bir şey çıkıyorum” demeyeceksiniz (:

Onlarca değişik kategoride siz de kendinize uygun oyun bulabilirsiniz.

Webmasterlar için de düşünülmüş bir yönü var Cenkoyun.com’un. “Sitene oyun ekle” bağlantısına tıklayarak siz de sitenizdeki ziyaretçilerinize keyifli anlar yaşatabilir ve sitenizde daha uzun süre kalmalarını sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu size olumlu olarak geri dönecektir. Çeşitli boyutlarda hazır olarak verilen kodları kopyalayıp sitenizde göstermek istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli. Haxball oyununu duymuşsunuzdur. Durun, aramadan önce bu yazıyı bir okuyun, aramanıza gerek kalmayacak (:

Birebir ve takım halinde 2 boyutlu olarak maç yapmanıza olanak sağlayan haxball’ın bizce versiyonunu bulabilirsiniz cenkoyun’da. Ve dahası ne biliyor musunuz? 1e1 maç oyununu sitenize ekleyebilirsiniz. Hem de tamamen ücretsiz!
Bu kadar kolaylaştırıyor işinizi Cenkoyun.com

Yaşı 8-12 aralığı olmayan kişiler için de oyunlar mevcut. Kağıt ve strateji oyunlarından bahsediyorum. Mesela ben bulduğum bir poker oyununda neredeyse saatlerimi harcayacaktım.

Ayrıca yine “Sitene oyun ekle” bağlantısında bulunan destek linkleriyle böylesine güzide bir sitenin destekçisi olabilir daha çok kişiye ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Eğer bahsettiğim küçük arkadaşlarımızın siteye daha çabuk ulaşmasını istiyor iseniz “Anasayfam Olsun” bağlantısına tıklayarak siteyi açılış sayfanız yapabilir, arkadaşlarımızın uğraşmadan oyun oynamaya başlamasına yardım edebilirsiniz.
Bahsettiğim strateji oyunları sizin eğlenceli vakitler geçirmenize olanak sağlarken, çocuklar için ufuk açıcı olabilir. Her zaman önerdiğim ancak bağımlılığına karşı çıktığım strateji oyunlarının dozajı ayarlanmış örneklerini Cenkoyun.com sayfasında bulabilirsiniz.

Reklamdan uzak ve 4 yıllık bir temele dayanmış böyle güzel bir flash oyun sitesini sizlere tanıtmış olmaktan mutluluk duyarım.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

2 yorum

  1. Damon   •  

    Reklamın iyisi olsa gerek 😀

  2. Born   •  

    cenk oyunun anısı büyüktür bizlerde 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir