Seo yapılandırma servisi

Resim dosyalarımızın URL yapısını gösterirken olabildiğince kısa ve az karakter ile bunu ifade etmeye çalışmamız sayfa boyutumuzu küçük tutmamıza yardımcı olacaktır. Site içi başlıklarda anahtar kelimeleri kullanmamız doğal olarak SEO açısından önem taşımaktadır. Seo çalışması ile birlikte hem ziyaretçilerimiz hem de arama motorları başlıklarımızın ardından gelen paragraflarda ne bulacaklarını anlamış olacaklardır.

Dolayısıyla, seo çalışmaları sırasında başlıklarımızda kullandığımız anahtar kelimeler, başlıkların ardından gelen paragraf içerikleri ile uyumlu olmalı ve ziyaretçilere hitap etmelidir. Unutmamalıyız ki, sayfamızı arama motoru için değil, ziyaretçiler için hazırlıyoruz ve sayfa ziyaretlerimizde bize ulaşılan anahtar kelimeler ile sayfa içeriğimiz ilişkili değil ise kısa süre içerisinde sayfalarımıza olan ilgi azalacak ve arama motorları bunu fark edecektir. Arama motorları tarafından farkedilmek için uygun bir seo çalışması yapmalısınız.

Sayfaya ait herhangi bir yerde kullanmış olduğunuz anahtar kelime oranına anahtar kelime yoğunluğu denir, ingilizce “keyword density” olarak geçmektedir. Anahtar kelime yoğunluğu sayfa başlığı, sayfa açıklaması, sayfa metaları, resim alt etiketleri ya da resim başlıkları gibi farklı öğeler için tek tek de değerlendirilebilir, bir sayfadaki tüm kelimelerin tamamı için toplam olarak da değerlendirilebilir.

Sayfamızın öğelerindeki anahtar kelime yoğunluğumuz daha önce belirlediğimiz anahtar kelimelerin önem sırasına ve arama motoru optimizasyonu kriterlerine göre olmalıdır. İnternette online olarak sitenize dair anahtar kelime yoğunluğunu ölçebileceğiniz pek çok site bulunmaktadır. Bu sitelerden bir kısmı tüm sayfayı göz önüne alırken bir kısmı da sayfa içerisindeki öğeleri ayrı ayrı hesaba katmaktadır. Dolayısıyla, tavsiyem tek bir site ile hesap yapmanız yerine birkaç online araçtan faydalanmanız yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir