Sinemada Bu Hafta

Birkaç film özeti paylaşalım.

Not: Bazı filmler kendi ülkelerinde vizyona girmiş hatta çıkmış olabilir. Bu filmlerin Türkiye’de yeni gösterime girmesi sizi şaşırtmasın.

Baskın –  The Raid: Redemption

Jakarta’nın kenar mahallelerinin içinde dünyanın en tehlikeli katil ve gangsterlerinin bulunduğu girilemez bir güvenli ev vardır. Şimdiye kadar, apartman en cesur polis için bile dokunulamaz olarak görülmekteydi. Seçkin bir swat takımı karanlık ve sessizlik yardımıyla güvenli eve baskın yapıp evi kontrolünde tutan ünlü uyuşturucu kralını ele geçirmekle görevlendirildi. Fakat bir gözcünün onları görmesiyle saldırının haberi uyuşturucu kralına ulaşır, binanın ışıkları kesilir ve bütün çıkışlar bloke edilir. Çıkışı olmayan 6. katta sıkışan birim, görevlerini başarıyla gerçekleştirmek için büyük bir savaş vermek zorundadırlar. Yönetmen Gareth Evans (Merantau) ve yükselen dövüş sanatları yıldızı Iko Uwais bu adrenalin yüklü aksiyon filminde tekrar bir araya geliyorlar.

Tepedeki Ev – Kokuriko-Zaka Kara

1980 tarihli bir shojo manga’ya dayanan hikâye bizzat yönetmenin babası Hayao Miyazaki tarafından filme uyarlanmış. İlk gençlik dönemi aşkını anlatan dram, beş kişilik bir ailenin en büyük çocuğu olan Umi’nin hayatına odaklanıyor. Kore Savaşı sırasında kaybolan babasının döneceği ümidiyle Umi, her gün deniz kenarındaki evlerinden bir çift flama sallamaktadır. Bu esnada kendini bir de okulda bir öğrenci hareketinin içinde bulacaktır. Bu süreç içinde Jun’a âşık olur, fakat zaman içinde ikilinin arasında kan bağı olma ihtimali ortaya çıkacaktır.

Bu Gece Benimsin – You Instead

Kanlı bıçaklı düşman olan iki rock yıldızı, 24 saat boyunca bir müzik festivalinde birbirlerine kelepçeli olarak kalırlar! Üstelik festivalde sahne alıp, konser vereceklerdir!
Bu romantik müzik filminin yönetmenliğini, en son Yeryüzündeki Son Aşk filmini seyrettiğimiz David Mackenzie üstlenirken, senaryo ise Thomas Leveritt’e ait. Başrolleri ise Luke Treadaway, Natalia Tena Luke Treadaway ve Natalia Tena paylaşıyor…

Eva – Eva

Yakın bir gelecekte, 2041’de geçen hikayede, Alex Garel tanınmış bir robot programcısıdır. Mezun olduğu üniversitede yeniden yeni bir proje üzerinde çalışmak için doğup, büyüdüğü kente döner. Arkadaşı Julia’nın teklif ettiği proje bir seri robot çocuk üretme üzerinedir.
Bu arada Alex yıllardır görmediği erkek kardeşi David, onun karısı ama kendi eski sevgilisi Lana ve kızları Eva ile biraraya gelir. Alex çocuk robot tasarımı için ilhamı 10 yaşındaki yeğeni Eva’da bulur ve beraber geçirdikleri süre boyunca küçük kızın bütün davranışlarını izler, kayıt altına alır.
Fakat bu sürede küçük kızın verdiği tepkiler Alex’te proje için şüphelere yol açar, diğer yandan Lana’ya karşı eski duyguları da canlanmaya başlar. Acaba Eva annesi ve kendisi hakkında çok önemli bir sırrı mı saklıyordur?
Yönetmenliğini Kike Maíllo’nun üstlendiği filmin başrollerinde Daniel Brühl (Alex), Marta Etura (Lana), Alberto Ammann (David) ve küçük Eva olarak Claudia Vega’yı seyrediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir