Sinemada Geçen Hafta

Geçen hafta (20 Temmuz) vizyona giren 3 film hakkında kısa bir özet geçeyim diyorum.
Ölüm Uykusu

Cesar mutsuz bir apartman görevlisidir. Mutluluğu yaşayan ve paylaşan insanlar arasında mutsuz ve bu mutsuzluğu çevresindeki, apartmandaki insanlara bağlayan bir kişidir Cesar. Kapıcı olarak çalıştığı apartmanda sürekli mutlu olan Clara’yı mutsuzluğun karanlığına çekmeye karar verir ve bu işin çok da zor olmadığını görür. Film İspanyol yapımı.

İsyan – Lock Out

Klasik Hollywood filmi konularından, “emekli ajan kendi hayatında bir kasabada yaşamaktadır ta ki bir komplo sonucu iftira atılana kadar” . Bu filmde de eski ajan Snow’a bir komplo kurulur ve temize çıkması için bir fırsat verilir. Ancak bu fırsat kolay elde edilebilecek bir seçenek değildir. Amerikan başkanının kızı kaçırılmış ve Snow tarafından kurtarılmayı beklemektedir. Ama ajanın işi kolay olmayacaktır çünkü Emily yüksek güvenlikli bir üsse hapsedilmiştir.

205: Korku Odası – 205: Zimmer der Angst (Room 205)

Bir oda var ve bu odada kimse kalmak istemiyor. Kalanlar ise cesaretlerini tekrar sorgulayarak bir an önce oradan, 205 numaralı odadan kaçmaya çalışıyorlar. Bu nedenle üniversite yurdundaki boş olan tek odadır ve Katrin için bunun tek anlamı evden ve ebeveynlerden uzak rahat bir yaşamdır. Katrin yeni odasında arkadaşlarıyla eğlenceli vakitler geçirir ancak çok geçmeden 205 nolu odanın neden bu zamana kadar boş olduğu ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir