Sinemalar

Mitolojik unsurların yer aldığı konular her zaman ilgimi çekmiştir. Özellikle de Yunan ve Roma mitolojisinin ayrı bir yeri var bende. Bunların yanında Türk Mitolojisini de araştırıyor ve elimden geldiğince çeşitli kaynaklarla vakit geçiriyorum. Mitoloji deyince işin içerisine görsellik giriyor. Tasvir edilen ve hayal dünyamızda pek fazla canlandıramadığımız öğelerin olması dolayısıyla sinema sektöründe de sürekli işlenen bir konu mitoloji. Ne kadar abartılı olursa olsun bu konudaki filmleri izlemek hoşuma gidiyor.

Örneğin vizyona gireli pek uzun bir süre olmayan Titanların Öfkesi adlı filmi tavsiye ederim. Bazı sahneler hızlı ilerlediği için Titanların Öfkesi Türkçe dublaj izlemenizi tavsiye ederim. Ancak orta derecede ingilizceniz varsa altyazılı izlemeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Konuya mitolojiden girmiş olmam sadece küçük bir noktaydı. Bu yazıda bir kaç sinema filminden bahsetmek istiyorum. Bunlardan birisi Yenilmezler, diğeri ise Sen Kimsin adlı yerli komedi filmi.

Yenilmezler, orjinal adı ile Avengers, süper kahramanların yüksek teknoloji donanıma sahip düşman karşısında

birbirleriyle olan mücadelelerini bırakıp tek bir yumruk halinde savaşmalarının konu alındığı Hollyw
ood filmlerinden. Demir Adam, Kaptan Amerika, Hulk, Thor gibi kahramanların ve diğer bir kaç MARVEL karakterinin rol aldığı bu film inanılmaz aksiyon sahneleriyle uzun süre konuşulacak gibi. Kült bir yapıma dönüşmeyecek olsa da çoğu karakterin bir araya getirilmesi ve aynı konu üzerinde işlenmesi biraz zordur ancak fragmandan izleyebildiğimiz kadarıyla güzel bir yapım ortaya çıkmış. Yine hızlı ilerleyen ve diyalogların can alıcı olmadığını düşündüğüm bir film olması nedeniyle Yenilmezler Türkçe dublaj izlemenizde fayda var.

Diğer film olan Sen Kimsin ise yerli komedi dalında karşımıza çıkıyor.  Filmi kısaca özetleyecek olursam, başrol oyunculuğunu üstlenen Tolga Çevik’in, filmde emekliliğine gelmiş polis memuru arkadaşıyla yaşadıklarını anlatıyor. Kendisini ajan rolünde gören Çevik, eğer bir Türk ajan olsaydı nelerle karşılaşırdı düşüncelerimize kendi üslubuyla ışık tutuyor. Komedi Dükkanı gibi programlarda yer alan ve işini hakkıyla yapan Tolga Çevik’in bu yeni filmi olan Sen Kimsin’in fragmanını izlediğinizde Sen Kimsin full izlemek isteyeceksinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir