Sinemalarda Bu Hafta 13 Nisan

Sinema filmlerini sevdiğimden bahsetmiştim. Bu konuda seçici davrandığımı ve mümkün olduğunca kaliteli yapımlar izlemeyi istediğimi de söylemiştim. Her hafta vizyona yeni filmler giriyor ve bir kaçını takip edip hoşuma gidenlerin sinema seanslarına gidiyorum. Blogda da sinema sektörüne de el atalım dedim ve her hafta vizyona yeni giren filmleri birer birer kısaca tanıtayım istedim. Bu hafta sinemada 7 yeni film gösterime girecek. Hepsini incelemeye fırsatım olmadı bu yüzden aralarından 4 tanesini seçtim ve fragmanlar ve diğer yazılan bilgilerden bir kaç satır derledim.  Umarım fragmanları gibi filmler de güzeldir. Bakalım hangi filmin konusu ne imiş.

Yeraltı Yeraltı

Zeki Demirkubuz’un yazıp yönetmenliğini yaptığı “Yeraltı” filminde Engin Günaydın, Nergis Öztürk, Nihal Yalçın gibi isimler rol alıyor.

Dostoyevski’nin “Yeraltından Notlar” adlı eserinden esinlenerek hazırlanmış filmde başrol oyuncusu Muharrem arkadaşlarının verdiği yemeğe gider. Bir süre sonra yemek gecesinin konusu maziye doğru inecektir.

Utanç dolu saatlerin ardından bir karar verilecek, ya bu utanç temizlenecek ya da Muharrem ölecektir.

Çapraz AteşÇapraz Ateş

“Çapraz Ateş” in yönetmenliğini üstlenen Steven Soderbergh; Michael Douglas, Antonio Banderas, Ewan McGregor gibi usta isimlerle çalışıyor. Aksiyon ve gerilim dolu sahneleriyle dikkat çeken filmde genç ve güzel özel dedektif Mallory Kane tehlikeli bir görevi çözüme ulaştırmak için görevlendirilir.

Ancak “özel güçler” Kane’i Dublin’de dedektif Paul ile ortak çalışması gereken bir başka göreve gönderir.

Kane için şimdi tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Kane tüm çabalarıyla bu koşuşturmadan kurtulmaya çalışacaktır.

DoğaüstüDoğaüstü

Bir başka yabancı yapım olan “Doğaüstü” filminin yönetmenliğini Josh Trank yapıyor. 3 arkadaş özel güçlere sahiptir.

Genç olmanın getirdiği adrenalin tutkusuyla özel yeteneklerini eğlence amaçlı kullanan arkadaşlar bir süre sonra aralarında anlaşmazlıkların çıkmasıyla güçlerini birbirlerine karşı kullanacaklardır.

Filmde Dane Dehaan, Alex Russell, Michael B. Jordan gibi isimler rol alıyor.

Yeniden Doğuş

Yeniden Doğuş

Bir korku filmi olan “Yeniden Doğuş” un yönetmenliğini Joe Nimziki üstlenmiş. Landon Liboiron Will, Lindsey Shaw Eliana gibi isimlerin rol aldığı “Yeniden Doğuş” (The Howling: Reborn) filminin konusu şu şekilde:

Hamile olan Karen bir TV yapımcısıdır. Seri katil tarafından nedeni bilinmeyen şekilde katledilen Karen’in bebeği uğraşlar sonucu kurtarılır. 18 yıl sonra bir genç kız olan Will Kidman arkadaşıyla birlikte okulda bir partiye katılır. Işıkların aniden kapanmasıyla kalabalıktan çığlıklar yükselmeye başlar. Ancak bu çığlıklar korkan değil öldürülen gençlerin çığlığıdır. Will, arkadaşlarına tanımadığı yaratıkların saldırdığını görür.

Will’in gördüklerine ne polis ne de arkadaşları inanır. Annesinin öldüğü zamanlarda kurt adamları araştırdığını öğrenince dehşete kapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir