Tatil Mekanı Kemer

Tarihin kalbine bir yolculuğa hazırlanıyorsanız bu kesinlikle Kemer olmalıdır. Antalya’nın hem turistik hem de tarihi bir ilçesi olan Antalya otellerinin göz bebekleri Kemer, doğal güzellikleri ile insanı büyülemeye yeter de artar.
Antik çağlardan itibaren önemli bir merkez konumunda bulunan Kemer, antik Yunan, Mısır, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi eserlerini bir arada bulunduran ender Akdeniz kentlerinden birisidir.
Doğal yapısı ve tabiat varlıkları ile insanı büyüleyen bir yapıda bulunan Kemer, tarih boyunca ekonomi şehri olma özelliğini kazanmış, bugün de turizmin önemli beldelerinden birisi olduğu için bu özelliğini devam ettirmiştir.
Tarihi Likya yolu üzerinde bulunan Kemer, geçmişte ticaret yapanların konakladığı bir yer iken, bugün tatilcilerin uğrak bir mekanı haline gelmiştir.
Her şey o kadar güzeldir ki, tatilinizin nasıl gelip geçtiğini bile anlamazsınız.
Denizin eşsiz güzelliği ile kumsallar buluşması sizin için elverişli bir güneşlenme ortamı oluşturur. Bunun yanı sıra eşsiz koylarına yolculuk yapıp buranın güzelliklerini de görmek sizin elinizde.
Kemer’de tekne turları gelişmiştir. Bu gelişim beraberinde dalış ve yüzücülük gibi sporların gelişmesine sebep olmuştur. Akvaryumu andıran yapısıyla dünyanın önde gelen dalış merkezleri Kemer’de bulunmaktadır.
Tatilinizi sadece deniz ve güneş üzerine kurmadıysanız şanslı sayılırsınız çünkü Kemer doğa sporları açısından Türkiye’nin en elverişli yerlerinden birisidir. İster sıcak havanın etkisinde kendinizi bu gibi sulara bırakarak rafting yapın, isterseniz dağcılık. İsterseniz de yamaç paraşütü ile şehrin muhteşem görüntüsünü tepeden izleyin. Tüm imkanlar sizin için sağlanmış bir durumdadır burada.
Gündüz yapacağınız faaliyetlerin yorgunluğunu ise elbette ki akşamları çıkaracaksınız. Kemer’de gece hayatının yoğun bir şekilde yaşanıyor olması ve büyük şehirleri aratmayışı alternatif bir tatili de size sunacaktır. Günün tüm yorgunluğu gece hayatında atabilirsiniz. Eşsiz kokteyllerinizi yudumlarken bir yandan da hit parçalar ile güzel bir Akdeniz akşamı yaşayabilirsiniz. Unutmayın ki eğlence Kemer’de sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.
Bununla da yetinmeyenler elbette ki farklı aktiviteler deneyebilir. Bunların başında ise tarih ve kültür turları yer almaktadır. Hani yazımızın ilk başında belirttiğimiz durum vardı ya… Tarihin tam kalbinde dediğimiz Kemer. Bu faaliyet ile Antik Çağ eserlerini gezip görme imkanı yakalayabilirsiniz. Bu etkinlikte sizin için alternatif olacaktır.

Kemer otelleri VE KONAKLAMA

Kemer genel anlamda Rusların uğrak bir tatil mekanıdır. Bu da ister istemez konaklama anlayışının daha gelişmiş olmasına sebebiyet verecektir. Kemer’de neredeyse tüm konaklama yerleri ultra lüks. Fakat endişelenmeyin uygun ultra lüks yerlerde ultra indirimlerle kalmak elbette sizin elinizde olan bir şey.
Kemer Otelleri hizmet bakımından gerek Türkiye’nin gerekse de dünyanın en gelişmiş otelleridir. Bu hizmet anlayışı sebebiyle yaz döneminde doluluk oranı yüzde yüzdür. Bunun yanı sıra Kemer Otelleri’nin sahil kenarında barınması ayrı bir avantaj sağlar. Gündüzleri uyanan bir tatilci, hemen bahçeden kumsala ulaşabilmektedir. Güneş’in tadını kumsala uzanarak çıkarabilirsiniz. İstediğiniz vakitte denize girebilir, istediğiniz vakitte çıkabilir, 5 yıldızlı Kemer Otelleri’nin havuz ve masaj merkezlerinden yararlanabilir, animasyon gösterilerine katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Dedik ya hizmet anlamında Kemer Otelleri dünyanın en iyi işleyen otelleridir diye işte sebebi budur. Bunun yanı sıra yine Kemer Otelleri’nde dünya lezzetlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Türk Mutfağı’ndan Çin Mutfağı’na kadar değişik alternatif lezzetleri sabah öğle ve akşam tadabilirsiniz. Otel içerisinde lobiden faydalanıp, sinema, bowling salonu, sanatsal galerileri de gezerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Hepsini yapmak oldukça kolay ve hiçbir ek masrafa tabii tutulmaz. Kemer Otelleri oda anlamında da çok iyi konumdadır. Hemen her otelin kral dairesi bulunmakla beraber normal odalarda duş, buz dolabı, televizyon, klima gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
Kısaca ifade etmek gerekirse Kemer, gerçek anlamda büyük bir tatil merkezidir. Kemer erken rezervasyon otelleri ise size tatilin keyfini yaşatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir