Tavsiyeler Serisi

Efendim merhabalar. Biliriz ki internette gezinirken favori sitelerimizi mutlaka bir yere not ederiz ve sıkça bu sitelere başvururuz. Bunun için işinin ehli kaliteli sitelere ihtiyaç duyarız. İyi bir arşiv oluşturmak gerek bunun için zira bir çok site adresini hafızamızda tutmak pek mümkün olmayabilir. Bu yazıda bir kaç faydalı siteyi bir araya toplayıp onlardan bahsetmek istiyorum.

İlk olarak bahsedeceğim site Vividyo. Online video sitesi olarak aktifliğini sürdüren Vividyo‘da bir çok kategoride düzenlenmiş seçme videolara erişebilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek ve biraz olsun günlük bunaltıdan kurtulmak isterseniz ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Eveet, interneti, bilgisayarı sadece baylar kullanmıyor değil mi ? Bayanların da bir çoğu artık yeni çağda bilgisayar kullanımını artırmış ve interneti kullanır hale gelmiştir. Bayanlar için de bir siteyi tavsiye listemize ekleyelim. Kadın Bülteni. Bayanlara ait konularda sıralanmış bir çok kategoride paylaşılan bilgi ve tecrübelere ulaşabilir ve siz de paylaşımda bulunabilirsiniz. Takip edilesi bir site olduğunu bayanlar için söyleyebilirim, en azından aldığım tepkiler bu yönde.

İnternet hayatımızdaki bir çok sektöre el atmış ve yüzde doksan ele geçirmiş diyebiliriz. Bunlar arasında pastadan en büyük payı alanlardan birisi ise haber sektörü. Haber Medya sizlere kaliteli bir platformda tarafsız  ve hızlı bir şekilde ulaştıran, birincil amaç olarak vatandaşın haber edinme hakkını misyon olarak görmüş bir site.  Spor, ekonomi, güncel, yaşam, teknoloji ve daha bir çok genel ve özel kategoriler ile ziyaretçilerine doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefleyen Haber Medya ‘da yine tavsiye listemizde.

Yetişkinler için olan içeriklerden bahsettik peki ya çocuklar için bir öneriniz var mı diyecek olursanız size oyun sektörünün önde gelen isimlerinden Oyun Hocası’ndan bahsedebilirim. Çocuklar internet başında zaman geçirirken çoğu zaman ebeveyn kontrolü dışında hareket ediyorlar, bu konuda ne kadar şüpheli davranılırsa davranılsın mutlaka bir yerde takipsizlik baş gösteriyor. Bu nedenle çocukların zaman geçirdiği sitelerin seçiminde, özellikle de zamanın çoğunun geçtiği oyun sitelerinin seçiminde dikkatli davranılması gerekiyor.

Son olarak bahsedip konuyu kapatacağım site ise uzmanlık alanı internet reklamcılığı ve arama motoru optimizasyonu üzerine eğilmiş olan şahıslar için. Bu sektörde Webtures çok iyi başlangıç göstermiş ve sağlam ilerleme kaydederek uzman kadrosu ile başarılı projelere imza attılar. Kendi yollarında başarılı ve sağlam adımlarla ilerleyenler her zaman tercih edilmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir