Ukash ile güvenli alışveriş

Eğer internetten alışveriş yapıyor ve güvenliğinize azami derecede önem veriyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. İnternetten alışveriş yaparken kullanılan yöntem genellikle kredi kartıdır. Güven sorunu ise işte burada başlıyor, her ne kadar son zamanlarda banka havalesi yöntemi tercih edilmeye başlanmış olsa da bu yöntem kullanıldığında onay süreci gerektiğinden zamandan kayıp yaşanıyor.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde sisteme girilen kişisel bilgilerin yasal olmayan yollar ile kullanılması ve başınıza hiç de tahmin etmeyeceğiniz işlerin gelmesi kötü bir durum olacaktır. Bu nedenle güvenilir alışveriş sistemlerini kullanmak akıl kârı. Ancak bunu yaparak güvenlik önlemlerini sağlamlaştırdığınız düşüncesine kapılmayın. Şayet bilgisayarınızda bir keylogger varsa kredi kartı bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi işten bile değil.

Bu aşamada devreye ek ödeme seçenekleri giriyor. Ukash bunlardan birisi. Ukash’ı şöyle açıklayabiliriz, internette alışverişlerde kullanabileceğiniz kontör kart uygulaması. İçerisinde belirli miktarlarda paralar olan kartları satın alıyorsunuz ve alışverişlerinizde bunları kullanıyorsunuz.

Örneğin 10 € değerinde bir alışveriş yapacaksınız ve kredi kartı bilgilerinizi ufak bir alışveriş için vermek istemiyorsunuz. Yapmanız gereken 10 € değerinde bir ukash kart almak ve alışverişinizi bu kart ile yapmak. Kullan at prensibi geçerli olduğu için ukash kartınız alışverişten sonra bir işe yaramayacaktır.

İnternette ukash ile alışverişe izin veren bir çok site var, araştırıp size en uygun olanı bulduktan sonra güvenli alışverişinize başlayabilirsiniz!

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir