Ukrayna’da Rusça Öğren

Ülkemizde ki yabancı dil eğitimlerine bakıldığı zaman genel itibariyle sadece para tuzaklarından ibaret oldukları görülür. Eğer bir dili benimsemek istiyorsanız , o dili yaşamalısınız. Markete gittiğinizde, taksiye bindiğinizde, bir ortama girdiğinizde , muhabbet ederken o dil kullanmalısınız. Bizim ülkemizde öğrenmeye çalışırken yaptığımız en büyük hata burada. Öğrenmek istediğimiz dili yaşayamıyoruz.

Ukrayna’da Rusça kursları sayesinde ise bu algı tamamen yıkılmış oluyor. Oraya gittiğiniz konuşulan en önemli dil elbetteki Rusça olacak. Ayrıca Ukrayna’da bu eğitimler ülkemizdeki kurslarla aynı fiyata verilmekte. Rusya ile iş yapmak isteyen çoğu fima/kişilerin tercih ettiği yerler genellikle bu kurslar oluyor. Tüm dünyanın ilgisini cezbettikleri bir gerçek. Verdikleri 3 dilde eğitimlerle Ukrayna Üniversiteleri tam bir dil yuvası durumundalar. Bu eğitimin yapıldığı en önemli merkezlerden birisi ise Odessa’dır. Odessa’da Rusça eğitimi günlük hayatta yaşayarak tatbik ediliyor ve bu sayede paranızı boşa savurmuş olmuyorsunuz.

Kendinize yeni bir iş sahası arıyorsanız, turizm sektöründe bu devasa kültürden yararlanmak istiyorsanız, nakliyat işlerinde sizde olma istiyorsanız sizin ve elemanlarınızın en öncelikli ihtiyacı Rusça kursudur. İletişimi sağlıklı sağlayabildiğinizde bu sektörde önemli yerlere gelmeniz içten bile değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir