Warlords Battlecry Deneyimi İnceleme

İlk olarak Battlecry serisi 2000 yılında karşımıza çıktı ve oyun oldukça fazla barındırdığı karakter seçenekleri ile oldukça göz doyurmuş ve ilgi çekmiştir. İlk oyunlardaki büyü yetenekleri ile de hem görsel hem de işlev anlamında da başarılı olmuştur o zamanlarda. FRP oyunlarında zaten en çok istenilen özellikler bunlar olmuştur. Ateş ve su ile oluşan büyü efektleri ne kadar çeşitli ise o kadar zevk vermiştir.
Warlords Battlecry yeni oyununda 3 farklı karakter eklemesi ile oyuna yenilikler katmış. Irklar arasında da çeşitlilik sağlayarak bu yeniliklerde kısıtlama yapmamış. FRP oyunlarında bildiğiniz gibi öncelikle çeşitli maden kaynaklarını ele geçirmeniz ve bunlardan faydalanmanız gerekli. Bu oyunda ise bu maden kaynaklarını ele geçirmek için bir hero yaratıyorsunuz ve otomatik olarak kendisi bu kaynakları ele geçiriyor. Zaten oyunda bu madenleri ele geçirdiğinizde oyunun galibi oluyorsunuz. Tabi ki bu kaynaklar ırklara göre işe yarıyor araba oyunu nasıl bir büyücüde işe yarayıp insan için işe yaramıyorsa, madenlerde de altın, metal, kömür gibi farklılıklar, ırklara da yansımış durumda.
Karakterleriniz savaşma ile skill sağlamıyor, daha çok ne kadar zaman ayakta kalmış ve ölmemiş ise o kadar tecrübe kazanıyor ve güçleniyor. Tabi buna bağlı olarak ilk bölümlerde ne kadar az askeriniz öldü ise o kadar ilerleyen bölümlerde avantaj sağlıyorsunuz.
Tüm bu ipuçlarından sonra kısaca grafiklerden bahsedersek, bir akışının görsel olarak oyuna yansıması tabi ki son zamanlarda gelişen oyun teknolojilerine oranla çok parlak değil. Çünkü oyunumuz 2D şeklinde. Ancak ne olursa olsun bir oyun zıp zıp macera oyuncuyu pc başına bağlayabiliyorsa o oyun başarılır. Bu nedenle bu oyun bizce başarılı olmuş. Her ne kadar vasat grafiklerle yapılmış bir oyun olsa da o zamanın teknolojisi ile fena değil. Siz de yorumlayın bakalım nasıl buldunuz bu oyunu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir