WhatsApp Messenger

Günlük yaşantısında cep telefonlarını ellerinden bırakmayanlar ya da bırakamayanlar için küçük bir yazılımdan bahsetmek istiyorum. Cep telefonları son yıllarda akıllı bir hal almaya ve hayatı mümkün olduğunca kolaylaştırmaya bunun yanında da  sürekli sosyal çevre ile irtibat halinde kalmamızı sağlıyor. Gerek operatörlerin sağladığı cazip kampanyalar gerekse piyasada çokça üretilip ucuzlaşmaya başlayan telefonlar sayesinde önceden lüks sayılan imkanlar şimdi herkes tarafından kullanılmaya başlandı.

WhatsAPP

Bahsetmek istediğim yazılım ise, cep telefonunuzda çalışıyor ve internet bağlantınızı kullanarak diğer arkadaşlarınızla anlık görüşmeler yapmanızı ve video, müzik gibi medya araçlarını paylaşmanıza, gönderim yapmanıza olanak sağlıyor. Yani bir nevi MSN Messenger uygulaması diyebilirim. Uygulamanın adı ise WhatsApp Messenger.

Uygulamayı telefonunuza yüklediğinizde size ait cep telefonu numarasını soracak ve doğrulamanızı isteyecek daha sonra uygulama rehberinizi tarıyor ve hangi numaranın WhatsApp Messenger kullandığını algılayarak liste çıkarıyor. Bu listedeki arkadaşlarınızla istediğiniz yerde istediğiniz zaman sadece internet servisinizi kullanarak fotoğraf, müzik ya da videolarınızı paylaşabilir ve anlık yazılı görüşmeler yapabilirsiniz.

Uygulamayı Android, BlackBerry, iPhone ve Nokia marka telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

One thought on “WhatsApp Messenger”

  1. Ugur says:

    Telefon listenizde yer alan çoğu kişi WhatsApp Messenger kullanıyorsa oldukça güzel ve eğlenceli bir program. Anlık olarak karşıdaki kişiye “Resim” veya “Video” gönderebiliyorsun. Ayrıca SMS paketi yerine internet paketi alıp WhatsApp Messenger kullanmak daha mantıklı, mesajlaşmanın yanında “Resim” ve “Video”da gönderebiliyorsun. Tabii çoğu arkadaşınızın WhatsApp Messenger kullanması önemli bir nokta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir