WordPress “Warning: Cannot Modify Header Information” Hatası

WordPress kullanıcıları bilirler, durduk yere bir hata çıkabilir, gerek sunucunun protokol değişikliğinden, gerek güncellemelerden gerekse yapılan yanlış bir hamle ya da silinmesi gereken bir noktanın silinmemesi.

Her şey bu hatalara neden olabilir. Ama mutlaka bir sebep olduğu için çözüm de bu doğrultuda mümkündür.

Bir wordpress teması ya da plugin yüklediniz ve sayfanızda birden cırtlayan hatalar meydana geldi.

Mesela sayfanızın en üstünde

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at //home/htdocs/wordpress/wp-config.php:1) in /home/htdocs/wordpress/wp-login.php on line 12

şeklinde bir hata.

Bu hata sık karşılaşılan ama çözümü beklenmedik bir yerde olduğu için uğraşırken çorbaya çevrilen ve akabinde çözülmesi günler süren hatalardandır.

Çözüm gayet basit. Bunun için wp-config.php dosyamızı (bu dosyayı hata metninde adı geçtiği için açıyoruz, sizde “output started at //home/htdocs/wordpress/wp-config.php:1″ satırında hangi dosyanın adı geçiyorsa onu açın)   Notepad++ yardımı ile açıyoruz ve Kodlama sekmesinden UTF-8 (BOM’suz) Olarak Kodla seçeneğimizi aktifleştiriyoruz. Ardından kaydettiğimiz dosyamızı ftp yardımı ile sunucumuza atıyoruz.

Denedik ama olmadı ?

Bu sefer de yine wp-config.php dosyamızı açıyoruz (bu dosyayı hata metninde adı geçtiği için açıyoruz, sizde “output started at //home/htdocs/wordpress/wp-config.php:1″ satırında hangi dosyanın adı geçiyorsa onu açın). Ardından <?php satırından önceki ve ?> satırından sonraki tüm boşlukları siliyoruz.

Kaydedip kapattıktan sonra dosyamızı ftp den değiştiriyoruz. İşlem bu kadar.

Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

One thought on “WordPress “Warning: Cannot Modify Header Information” Hatası”

  1. kadir says:

    teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir