Yaz Geldi ! Geçmeden Tatilinizi Ayarlayın !

Merhabalar. Yazın gelmesiyle beraber yıl içerisinde iş ve okul hayatının stresini atmak için tatil arayışlarına mı girdiniz ? Size bir şey söyleyeyim, işiniz gerçekten zor. Piyasada o kadar çok tatil imkanı sunan yer var ki aralarından seçim yapmak bir hayli riskli iş. Çünkü daha önceden gitmediğiniz, görmediğiniz bir yeri sadece internetten edindiğiniz bilgilerle bulmaya çalışıyor ve kalite anlamında beklentiye giriyorsunuz. İşin kötü yanı ise beklentilerinizin, tatil mekanına gittiğinizde, yok olması.

Basit tüccar mantığı ile bahsetmek gerekirse, firmalar kendi mekanlarının en iyi görüntülerini ve bilgilerini reklam yaptırıyorlar. Tatilci ise bu görüntülere kanıp o tatil mekanını tercih ediyor. İnanın büyük risk.

Peki bize uygun bir tatil mekanı bulmak ve sonradan pişman kalmamak için ne yapmak gerekir.

Öncelikle kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı bilmediğiniz özellikler sonradan başınızı yakabilir. Örnek vermek gerekirse bazı hoteller tek bay konaklama hizmeti vermiyor. 3 ya da 4 bay arkadaş tatile çıkmak istiyorsunuz, çok güzel bir otel seçtiniz, her şey hazır arayıp rezervasyon yaptırdınız bir de bakıyorsunuz ki “efendim tek bay konaklama hizmeti veremiyoruz” diyorlar. İlla ki dam gerekiyor.

Tatil mekanını seçmeden önce istediğiniz özelliklerin bir listesini çıkarın ve ona göre eleme yaparak size uygun olan mekanı seçin. Kişisel kriterlerinize uygun olan tatil mekanlarını belirlediğinizde daha kapsamlı bilgi almak için araştırmalara koyulun. Kriterleriniz doğrultusunda yüzlerce tatil mekanı arasından isteğinize göre azaltma yapabilirsiniz.

Tatil mekanlarının listesini çıkardıktan sonra internette tatil acentalarına bakın ve belirlediğiniz tatil mekanına daha önceden gidenlerin yorumlarını dinleyin.

Evet, size en sağlıklı bilgiyi belirlediğiniz mekanda önceden tatil yapmış olanlar vereceklerdir. Bu bilgiyi alırken de öncelikli olarak ilk ağızdan dinlemeye özen gösterin çünkü bazı yorumlar gerçek kişiler tarafından yapılmıyor.

Güzel bir bütçe ayarladıktan sonra yaz tatilinizi heba etmek istemiyor ve kalite/fiyat bazında güzel bir tatil yapmak istiyorsanız bu kısa önerilere dikkat etmenizde fayda görüyorum.

Yaz Geldi ! Geçmeden Tatilinizi Ayarlayın !

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, güzel günlerde güzel tatiller dileklerimle ! (:

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir