Yeni Symbian Yolda Mı ?

Nokia pazarda aşırı derecede kan kaybeden Symbian işletim sistemini canlandırmak istiyor ancak bu o kadar da kolay gibi durmuyor. Çünkü piyasada mevcut bulunan yeni nesil işletim sistemleri bu pazarı resmen ablukaya almış  durumda. Gerek Android olsun gerekse iOS işletim sistemi olsun gerçekten iyi durumdalar. Bir zamanlar Nokia ‘nın neredeyse tekelinde bulunan cep telefonu piyasası firmaların alan değiştirip akıllı telefon ve işletim sistemi üretmeye başlaması ve daha çok kullanıcı odaklı ürünler çıkarmasıyla kısa sürede tekelden kurtuldu. Tabii bu en çok bizlere yaradı. Çünkü bu rekabet ortamında sürekli yeni ürünler ortaya çıktı ve biz de kullanma imkanı bulduk.

Nokia ise bu alanda tekrar söz sahibi olmak için çalışmalara devam ediyor. Yeni nesil bir işletim sistemi çıkarmak yerine eskisini geliştirmeyi tercih etmiş gibi.

Evet Nokia, Symbian Carla için çalışmalara başlamış ve hız kesmeden devam ediyor. Yaptığı bu hamlenin onu nerelere taşıyacağını önceden kestirmek biraz mümkün gibi ancak çıkmadık candan ümit kesilmez diyelim.

Ayrıca Symbian Carla ‘nın fotoğraflarını da paylaştım. Klavye ve müzik çalardan bir görüntü.

2 thoughts on “Yeni Symbian Yolda Mı ?”

  1. Mehmet says:

    Symbian’ın artık değişim geçirmesi gerekiyordu. Geç bile kaldılar. Bu yaptığı yeni atak ile varolan prestiji ile birşeyler başarabilir. Buda bizim işimize yarıyor aslında. Daha güzel telefonlara sahip olabilicez 🙂

  2. Ugur says:

    Asla asla asla… Nokia “Symbian” ile asla biyere varamaz. Aslına şimdiye kadar çoktan öldürmesi gerekiyordu bu işletim sistemini. Samsung pazarda çok az bir paya sahipken “Android” sayesinde Nokia’nın üstüne çıktı. Samsung “Android” ile akıllı bir seçim yaptı ve kendini kurtardı. Nokia ise hala “Symbian”ı çıkarmaya çalışıyor ama asla bi sonuç vermeyecek. “Windows Phone” ile iyi işler çıkarıyorken neden hala “Symbian” ile uğraştıklarını anlamış değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir