2020 Olimpiyat Şehri Tokyo Oldu

Son günlerde büyük heyecan yaşadığımız 2020 olimpiyat şehri sonuçları dün itibariyle açıklandı. Madrid, Tokyo ve İstanbul’un yarıştığı Olimpiyat şehri olma yarışını Tokyo kazandı. İki oturumda yapılan oylamalardan ilk oturumda elenen Madrid en zayıf halkaydı diyebiliriz. Çünkü İspanya ekonomik krizdeydi ve halk olimpiyat istemiyordu. En zayıf halka olarak görülen Madrid ile çok güçlü giren İstanbul ilk turda oylamada eşit olarak sonuçlandı ve tekrar oylamaya gidildi.

Zaten herkes ilk oylamadan sonra oyların kime gideceğini anladı. Oy oranları açıklanmasa da Tokyo açık ara ev sahipliğini aldı diyebilirim.Daha güçlü giren Türkiye finalde rakibi Tokyo’ya elendi. Teknoloji devi olan Japonya radyasyon tehlikesinin olmasına rağmen 2020 Olimpiyatlarının ev sahipliği rahat bir şekilde kazandı.

Ülkemizin ulaşım ve güvenlik sorunları öne sürülerek seçilmediğini fakat arkasında ki nedenlerin bu olmadığını gayet iyi biliyoruz.Ama elimizden bir şey gelmiyor. Umarız bir gün bu talih bize de döner ve yarışmaya girmeden önce TÜRK’ler favori dedirtebiliriz. Şu an ki ülke olarak en yakın hedefimiz 2014 Brezilya Dünya Kupası’na katılabilmek. Umarız A Milli Takımımız bize bu olimpiyat yenilgisini unutturabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir