Banu Macaroğlu – Başarılı İş Kadını

29 Temmuz tarihinde dünyaya gelen Banu Macaroğlu daha ilkokul hayatı ile başlayan çalışkan, aktif ve başarılı kimliğini o yıllarda göstermiştir. Alper adında 1 Nisan 1983 tarih doğumlu bir erkek kardeşi vardır. İlkokulu Ankara Kavaklıdere ilköğretim okulunda başlamıştır. Sürekli çalışkan kişiliği onu her daim başarılı yerlerde ve okullarda bulunmasını sağlamaktadır. Anafartalar Anadolu lisesinde eğitimine hızlı bir şekilde devam etmiştir.

Eskişehir’in öğrenci şehri olması ve herkesin tercih ettiği Anadolu üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden 1998 senesinde mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra 1998 yılında Ankara Demirbank şubesinde Bireysel Pazarlama Uzmanı olarak kariyer hayatına güzel bir giriş yaparak adım atmıştır.

Banu Macaroğlu , burada birkaç yıl çalıştıktan sonra 2001 yılında Devlet İstatistik Enstitüsü Envanter Takip kontrolü olarak iş hayatında farklı kulvarlarda yer almayı başarmıştır. Başarılı olması sürekli yenilikler yapmasına büyük yardımcı olmaktadır. Son olarak 2004 yılından itibaren Tarım sigortaları Havuz işletmeni olarak iş hayatına devam ederek yenilikler yapmıştır. Sosyal çevresi ve özel hayatında da oldukça eğlencelidir. Yumak isminde bir köpeği bulunan Macaroğlu stres atmak için oldukça eğlenceli zamanlar geçirmektedir. Rihanna, Murat Dalkılıç ve Justin Timberlake şarkıcılarına büyük bir hayranlığı vardır. Ayrıca kendisi koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmaktadır. Bunlar ile yetinmeyen Macaroğlu kitap okumayı da sürekli olarak farklı çeşitler ile gerçekleştirmektedir.

Banu Macaroğlu, 2011 ve 2012 yıllarında Ankara’da fotoğrafçılık kursuna katılarak kendini daha da geliştirmeyi sağlıyor. Nilgün Aktaş’ın Nlpile Etkili iletişim ve Eğitim seminerine katılarak yaşamında devamlı olarak eksik hissettiği durumları tamamlamaktadır. 2013 art ayında Türkiye Yardımseverler Derneği Resim sergisine katılırken, Haziren ayında ise; Ümit Yiğit ve Atilla Bölükbaş’ın Resim-Fotoğrafçılık sergilerinde oldukça güzel zamanlar geçirmiştir. Ankara’nın tenis kulüplerinde sürekli olarak tenis oynayan Fatma Banu Ankara Çayyolu’nda özel bir tenis kursundan ders alarak tavsiye etmektedir. İzmir’de katıldığı Orion fuarcılık,  Sera fuarından çok keyifli zamanlara imza atmıştır. Sevdikleri arasında Lacoste, Liva Bistro ve Güllüoğlu Baklava yer almaktadır. İş ve özel yaşantısında sürekli bir denge tutan Sayın Macaroğlu kendini sürekli geliştirmektedir.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir