Başımız Sağolsun

Nejat Uygur’u kim tanımaz ki. Eskilerimiz daha da iyi tanırlar kendisini. Hayatımızın içinden bir sesi tiyatro sahneleri ile milyonlara ulaştırmış bir kişidir kendisi. Tiyatronun yanı sıra filmlerde de performansıyla boy göstermiş ve beğeni toplamıştır.

Şu an bile bir tiyatro gösterisini açıp izleseniz, yüzünüzde tebessümün oluşacağını düşünüyorum. Gülüşleriniz çoğu zamanki gibi yapmacık değil daha içten daha dolu dolu olur. Güldürüken düşündüren derler ya işte tam o tarife uyacak bir kişilikti Nejat Uygur. Ne var ki bu gün, çok değil 3 saat kadar önce hayata gözlerini yumduğunu öğrendim. 1988 yılında aldığı Devlet Sanatçısı ünvanına onu takip ettiğim her zaman sadık kalmıştı.

Hiç unutmam Mardin de bulunduğum yıllarda tiyatrosunun olduğunu öğrenmiştim, sevinçliydim çünkü TV’deki gülmeyi hatırlatan adamı canlı olarak izleyebilecektim. İzledim de yalnız ben gidelim demeden önce babam sormuştu Nejat Uygur gelmiş gitmek ister misin diye. İstemez miyim! Çocukluğun enerjisi heyecanla karışınca daha bir merakla bekler oldum. Tiyatro salonunda yapmamıştı gösteriyi halka açık olması için spor salonunda yapmıştı. Kapıda bekledim gelene kadar ve o gözüktüğünde yine içten bir gülümseme beliriverdi yüzümde. Teşekkürler üstadım bana gülmeyi öğrettiğiniz için.

Geçmişinden ,yaptıklarından aldığı ödüllerden bahsetmeyeceğim. Umarım son zamanlarında gülen yüzü hiç solmamıştır.

Allah rahmet eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir