Başlat geri geliyor!

Her ne kadar Windows 8 beğenimi buradan anlatmış olsam da kullanıcıların çoğu yapılan ani değişiklikler dolayısıyla Windows 8’den pek memnun değillerdi. Hani kendini beğendiren bir işletim sistemi olsa da bir yandan nostaljik anları elden alınca belki de itici gelmiştir bilemiyorum.

Microsoft, kullanıcı odaklı bir adım daha atarak, eski “başlat” butonunu geri getirmeye karar verdi (galiba) . Henüz kesinleşmiş bir bilgi olmasa da şirkete yakın olanların sızdırdığı bilgiler bu şekilde. Bir kaç ay içerisinde yapılacak olan güncelleme ile “başlat” butonu tekrar gelebilir. Belkide “blue” kod adlı güncelleme ile gelecek, orasını bilemiyoruz.

Bu arada, Windows 8 kullananlar doğrulayacaklardır, arayüz neredeyse tablet için tasarlanmış diyebiliriz. Bu yönde alınan şikayetlere bir çözüm sunulacak mı bilemiyorum zira karşılaştıysanız hatırlarsınız sağ üst köşede beliren bir kutuda dahi ekrana dokunun gibi bir gaf yer alıyordu masaüstü sürümde.

Yapılacak olan değişiklikler masaüstü ve dizüstü bilgisayara gelebilir çünkü tablet kullanıcıları hallerinden memnun gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir