Burun Estetiği Neler Gerekli?

Burun Estetiği Neler Gerekli?
Burun estetiği ameliyatı ile burnunuzdaki hoşunuza gitmeyen görüntülerden kurtulmanız ve daha güzel bir buruna sahip olmanız mümkündür. Bazı durumlarda ise görüntünün dışında burun yapısı bireyin nefes alıp vermesini zorlaştırmaktadır. Daha kaliteli yaşam içinde burun estetiği ameliyatı gerekebilmektedir.
Burun estetiği ameliyatı ile burnunuzu küçültebilirsiniz, burun deliklerinizi daraltabilirsiniz, burundaki şekil bozukluklarını düzeltebilirsiniz. Ayrıca burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirmeniz de mümkündür. Burnunuzla üst dudağınız arasındaki genişlikte de değişiklik yapabilmeniz mümkündür.
Burun estetiğinin riski hakkında sıkça sorular sorulmaktadır. Burun estetiği ameliyatında burundaki iz içerde kalır ve dışardan hiçbir şekilde görünmez. Görüntünün estetikliğine hiçbir şekilde zarar gelmemektedir. Ancak anestezi konusunda risk bulunabilmektedir. Bunun tesbiti için ameliyattan önce bireye test yapılmaktadır ve aksilik durumunda ameliyat iptal edilmektedir.
Burun estetiği ameliyatında doktorunuzla işbirliği içinde olmanız gerekmektedir. Öncelikle doktorunuz size nasıl bir burunu sahip olmak istediğinizi sorar ve daha sonra kendisi sizin yüz şekliniz, kemik ve kıkırdaklarınızın yapısı, yaşınız, cildinizin kalınlığı vs gibi özelliklerinize bakarak size uygun burun seçeneklerini sunar. Doktorunuza kullandığınız ilaçlar, sigara içip içmediğiniz, daha önce operasyon geçirip geçirmediğiniz gibi bilgileri vermeniz gerekmektedir. Çoğu sigorta şirketi de burun estetiği ameliyatını sigorta kapsamına almamaktadır.
www.e-burunestetigi.com sitesinden burun estetiği ile ilgili genel bilgi alabilirsiniz.
Burun estetiği ameliyatı olduktan 24 saat sonra yüzünüzü şişmiş hissedeceksiniz. Burnunuz ağrıyabilir ve hafif baş ağrınız olması normaldir.  Burun estetiğinden sonra 2 gün içinde ayağa kalkmanız mümkün, bir hafta içinde de ağır işlerden kaçınmak şartı ile okula ve işe gitmeniz mümkündür.
Burun estetiği günümüzde bayanlarda 16 yaşından sonra güvenle yapılırken erkeklerde ise 18 yaşından sonra güvenle yapılmaktadır.  Bu yaşlardan önce gelişim tamamlanmadığı için bu yaşların beklenmesi daha uygun olacaktır. Burun estetiği yaptıracak kişi önce sağlık taramasından geçmelidir ve operasyona uygun olup olmadığını kontrol ettirmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir