Çamaşırhane Sektöründe Endüstriyel Çamaşır Yıkama ve Kuru Temizleme

Çamaşırhane Sektöründe Endüstriyel Çamaşır Yıkama ve Kuru Temizleme
Çamaşırhane sektörü her geçen gün hızlı gelişime devam etmektedir. Çamaşırhane sektöründe hizmet veren laundry firmaları; sağlık, eğlence, turizm ve endüstri gibi birbirinden farklı alanlara hizmet verebilmektedir. Bu sektörlerlerin laundry firmalarının seçmesinin başında Dünya’daki hijyen bilincinin artması gelmektedir. Hijyen bilincinin artması sonucunda endüstriyel çamaşır yıkamanın önemi ortaya çıkmıştır. Çünkü çamaşırhanelerde kirli ve temiz kategoriler bulunur ve bu kategorilere uygun şekilde temizleme işlemi yapılır. Hijyen zincirinin hiçbir evresi atlanmadan tamamlandığı için çamaşırhanelerde endüstriyel çamaşır yıkatma ve kuru temizle tercih edilir duruma gelmiştir.
big_946284394wx (1)
Endüstriyel çamaşır yıkama teknolojileri arasında en çok tercih edilen sistem “Tünel Yıkama Sistem”idir. Bu sistem, minimum su, enerji ve kimyasal tüketimi sağlayan aynı zamanda maksimum hijyen ve temizlik sağlayan bir sistemdir. Tünel yıkama sisteminin çevreye duyarlı olması da en çok tercih edilen yıkama sistemi olmasında etkilidir.
Çamaşırhanelerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de evde kendi kendimize yapamayacağımız kuru temizleme hizmetini veriyor oluşlarıdır. Kuru temizleme işlemi, öncelikle giysilerin leke kontrollerinin yapılması ile başlar. Ağır lekelere, leke hareketlendiriciler ve leke çıkarıcılarla müdahale edildikten sonra kuru temizleme işlemine başlanır. Kuru temizleme işleminin ardından press ve form manken robotlar kullanılarak yoğun buhar uygulaması ile ütüleme işlemi yapılır.
Günümüzde birçok otel veya benzer konaklama işletmesi, sağlık, turizm ve endüstriyel kuruluşlar, çamaşır yıkama ve kurutma hizmetlerini kendi bünyelerinde halletmek yerine, bu hizmeti işin profesyonellerinden almayı tercih etmektedir. Eğer bu hizmeti almak istiyorsanız Doğuş Laundry bu işlemleri sizin için yapar ve tüm lojistik desteği de sizin için sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir