Deadpool

Yepyeni bir oyun seçeneğiyle karşınızdayım. Öncelikle belirtmeliyim bu oyun yetişkinler içindir. Gerek şiddet, gerek cinsellik gerekse argo konuşma tarzı bu sözümü desteklemektedir.

Her  zaman ki gibi sistem gereksinimleriyle başlayalım. İşletim sistemi yazmıyorum artık hep aynı hep aynı. Onun dışında minimum 512 MB ekran kartına ve 2 GB RAM’e ihtiyaç duyan bir oyunumuz var. 7 GB hard disk alanı işinizi görecektir. işlemci olarak Intel Core 2 Duo @ 2.6 Ghz ya da  AMD Athlon 64 X2 5600+ işinizi görecektir. nVidia GeForce 8800 ve ya ATI Radeon HD 4850  ekran kartlarından birisini kullanıyorsanız artık bu oyunu oynayabilirsiniz.

25 haziranda çıkan Deadpool oynayış görseli olarak bir GTA’yı , önceden bahsettiğim Saints Row 4’ü andırıyor yani 3. şahıs gözünden oynuyorsunuz. Tercihim oyun konsoluyla oynamaktır ancak oyunun konsolu algılamadığını fark ettim. İnternetten yaptığım kısa bir araştırmada bu soruna çözüm olmadı sanırım beceremedim. Tuş çeşidi çok olduğundan dolayı klavyede oynamaya alışmanız zaman alabilir. Yinede temel tuşları kavrayınca oyunun sardığını göreceksiniz. Oynarken güldüğümü itiraf etmeliyim vaktinizin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz diyebilirim. Kahramanımız kendi oyunun yapılmasını istiyor -bu herhangi bir oyunda görebileceğiniz bir durum değil- yaptırıyor da oynadığınız oyunun amacıda düşmanı öldürmek oluyor, klasik bir senaryo ancak içerik harika . Eski çizgi roman karakterlerinden biri olan kahramanımızın çeşitli yetenekleri mevcut. En önemli özelliği ölümsüz ve kendini yenileyebiliyor oluşu. Wolverine’den daha üstün bir yenileme özelliğine sahip olduğu bile söyleniyor. Ölümsüzlüğünün avantajı da vücut parçalarının kopmasına alışmış olması. Oyunda ki sevgilisinin Ölümün ta kendisi olmasına şaşmamak gerekiyor 🙂 Ayrıca oyuncu ile konuşuyor. Çizgi romanlarında da okuyucuyla konuşurmuş hiç okumadım bilmiyorum. Çizgi romanda da oyunun içerisinde de nerede olduğunu biliyor yani.  Oyuncuyla konuşmasının güzel tarafı sizi oyuna çekiyor, oynamaya teşvik ediyor. Şizofren kişiliği de cuk oturmuş hakikaten.

Oyunun sevdiğim yanları kullanılan çeşitli silahlar ve komedisi, sadece gülmek için bile oynadığım olmuştur diyebilirim. Güzel bir haber daha vereyim, ingilizce olarak oynamak zorunda değilsiniz Türkçe yama yükleyerek rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunun akıcılığına kapılıp bazen yazıları okuyamıyorsunuz o sorun oluyor söyleyeyim 🙂

İyi eğlenceler ve iyi oyunlar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir